Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.
25.03.2019 / Marek Pokrývka

Uprostred minulého roka predstavilo BMW v poradí štvrtú generáciu typu X5, ktorá odštartovala éru nadrozmerných ľadviniek. SUV debutovalo rovno aj vo výkonnej verzii M50d. Tá je aktuálne špičkou ponuky a my sme už mali možnosť si ju vyskúšať. Svoju pozíciu si však tento model neudrží dlho. Už čoskoro dorazí osemvalcový variant a aktuálne sa predvádza na prvých fotografiách.

Prostredníctvom sociálnej siete Instagram sa na svetlo sveta dostalo viacero záberov, ktoré evidentne vznikli v továrni bavorskej automobilky. Jeden zachytáva modrý exemplár BMW X5 M. Vidieť na ňom ostré tvary predného nárazníka i čierne mnoholúčové disky kolies, pravdepodobne ide o rozmer 22 palcov. V priestore pod otvorenou kapotou sa črtá kryt motora označený písmenom M.

Identitu pohonnej jednotky síce nemáme oficiálne potvrdenú, ale reálna možnosť je prakticky jediná. Srdcom výkonného SUV by mala byť najnovšia evolúcia dvakrát prepĺňaného osemvalca so zdvihovým objemom 4,4 litra. Podľa zákulisných zdrojov pôjde o rovnakú verziu, aká poháňa aj model M5. Znamená to maximálny výkon na úrovni 441 kW (600 k).

Spomínaný sedan ponúkajú Bavori aj v drsnejšej verzii s prívlastkom Competition, ktorá má ešte ďalších 25 koní navyše. Rovnako na tom asi bude aj BMW X5. Medzi uniknutými fotkami sa totiž objavilo aj vozidlo s výraznou červenou farbou, ktorého štítok hovorí jasnou rečou. Zábery okrem toho zachytávajú aj časť zadného nárazníka s difúzorom a štvoricou výfukových koncoviek.

Test BMW X5 M50d: Naozaj vedie, zatiaľ

Štvrtá generácia vozidla boduje na mnohých frontoch. Jej vzhľad nemusí byť po chuti každému, ale silnú naftovú verziu takmer niet za čo kritizovať.

Medzi fotografiami nechýba ani interiér, ktorému v predstavenej forme kraľuje červená koža doplnená karbónovými obkladmi. Medzi špecifiká možno zaradiť grafiku prístrojov, volič prevodovky, červené štartovacie tlačidlo či extra ovládače na volante veliace jazdným režimom.

Z publikovaných materiálov to vyzerá, že silné BMW X5 M je pripravené na svetovú premiéru. Jej dátum však zatiaľ automobilka nespresnila. Pokojne sa môže odohrať už v najbližších týždňoch na pôde autosalóne v New Yorku, no čakanie môže trvať aj podstatne dlhšie. To ukáže až čas. Už teraz je pritom jasné, že na rovnakej technike vznikne časom aj športová verzia príbuzného typu X6.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×