Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.
26 23.03.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami zverejnil Mercedes-Benz upútavku na facelift modelu GLC Coupé. Využil na to video, ktoré napriek krátkemu trvaniu prezradilo viacero podstatných rysov. Modernizácia vozidla podľa očakávania kopíruje svojho klasicky tvarovaného brata. Ten debutoval na ženevskej pôde, druhý variant sa ukáže v New Yorku. Digitálnou cestou sa však predviedol už teraz.

Mercedes-Benz podrobil faceliftu aj druhý variant vozidla 26 fotografií v galérii Mercedes-Benz podrobil faceliftu aj druhý variant vozidla Zdroj: Mercedes-Benz

Virtuálny debut kompaktného SUV-kupé nijak neprekvapil, z dizajnového hľadiska ide po stopách príbuzného odhaleného v Ženeve. Predná časť je prepracovaná v štýle väčšej triedy GLE. Obsahuje nielen modifikované LED svetlomety, ale aj upravenú masku chladiča a nárazník s mohutnejšími otvormi. Väčšina z nich je však prekrytá vzorovaným tmavým plastom.

Obdobným rozsahom zmien prešli zadné partie. Klesajúca strecha zakončená spojlerom integrovaným do piatych dverí je zachovaná a nezmenil sa ani tvar koncových svetiel. Obsahujú však odlišnú diódovú grafiku. V nárazníku sa objavil drobný difúzor, okrem toho obsahuje aj hranatejšie výfukové koncovky. Pribudla tiež pochrómovaná linka. Tvary predstaveného exemplára spadajú pod balík AMG Line, štandardné modely sa od neho budú v niektorých prvkoch odlišovať.

Najväčšou zmenou v interiéri sú obrazovky a infotainment 26 fotografií v galérii Najväčšou zmenou v interiéri sú obrazovky a infotainment Zdroj: Mercedes-Benz

Aj interiérové zásahy spĺňajú scenár napísaný súrodencom. Mercedes vymenil volant a pôvodný prístrojový panel nahradil displejom. Na palubu prišiel multimediálny systém MBUX. Štandardne disponuje 7-palcovou obrazovkou, na želanie je k dispozícii exemplár s uhlopriečkou 10,25 palca. So zmenou infotaimnentu súvisí tiež dotykový ovládač na centrálnom tuneli.

Zásahy neobišli ani zoznam vybavenia, vylepšeniami prešli viaceré komfortné i bezpečnostné prvky. Príkladom je asistent manévrovania s prívesom. Facelift taktiež priniesol obrodu palety materiálov, novinkou je sivé čalúnenie Magma Grey dostupné v koženej i textilnej verzii.

Grafika koncových LED svetiel je výraznejšia než doposiaľ 26 fotografií v galérii Grafika koncových LED svetiel je výraznejšia než doposiaľ Zdroj: Mercedes-Benz

Modernizácia ovplyvnila aj ponuku pohonných jednotiek. Základom modelového radu je benzínová verzia GLC 200 4Matic, ktorá využíva 48-voltový elektrický okruh schopný dodať 10 kW (13,6 k) výkonu. Samotný spaľovací motor produkuje 145 kW (197 k). Mikrohybridný reťazec využíva aj silnejšia zážihová tristovka, ktorej spaľovací motor dosiahne 190 kW (258 k).

Pri nafte dostanú zákazníci na výber dvojlitrový turbodiesel v troch naladeniach. To najslabšie disponuje porciou 120 kW (163 k), verzia GLC 220d má pod kapotou 143 kW (194 k). Vrcholom je opäť model označený číslom 300, v tomto prípade hovoríme o hodnotách 180 kW (245 k) a 500 Nm. Slovenské ceny jednotlivých variantov zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×