Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.
23.03.2019 / TASR

Čínsky automobilový koncern Geely Automobile Holdings vo štvrtok oznámil, že jeho zisk vlani vzrástol o 18 percent vďaka vyšším tržbám aj lepšej marži, hoci rastúca politická neistota ovplyvnila celkový domáci dopyt.

Spoločnosť, ktorá je najvýznamnejším výrobcom automobilov v Číne vďaka investíciám skupiny Geely do európskych automobiliek Volvo a Daimler, dosiahla za minulý rok čistý zisk 12,55 miliardy jüanov (1,65 miliardy eur), zatiaľ čo v predchádzajúcom roku mala zisk 10,63 miliardy jüanov. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Refinitiv, jej však predpovedali ešte o niečo vyšší zisk, 12,8 miliardy jüanov.

Tržby Geely vlani stúpli o 15 percent na 106,60 miliardy jüanov z 92,76 miliardy jüanov rok predtým, a tiež zaostali za odhadom analytikov, ktorí počítali s tržbami 108,59 miliardy jüanov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×