Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.
23.03.2019 / TASR

Čínsky automobilový koncern Geely Automobile Holdings vo štvrtok oznámil, že jeho zisk vlani vzrástol o 18 percent vďaka vyšším tržbám aj lepšej marži, hoci rastúca politická neistota ovplyvnila celkový domáci dopyt.

Spoločnosť, ktorá je najvýznamnejším výrobcom automobilov v Číne vďaka investíciám skupiny Geely do európskych automobiliek Volvo a Daimler, dosiahla za minulý rok čistý zisk 12,55 miliardy jüanov (1,65 miliardy eur), zatiaľ čo v predchádzajúcom roku mala zisk 10,63 miliardy jüanov. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Refinitiv, jej však predpovedali ešte o niečo vyšší zisk, 12,8 miliardy jüanov.

Tržby Geely vlani stúpli o 15 percent na 106,60 miliardy jüanov z 92,76 miliardy jüanov rok predtým, a tiež zaostali za odhadom analytikov, ktorí počítali s tržbami 108,59 miliardy jüanov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×