Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.
1 22.03.2019 / Marek Pokrývka

Známy automobilový dizajnér Henrik Fisker má na konte krivky viacerých významných modelov, jeho meno však motoristi spoznali najmä vďaka plug-in hybridu Karma. Ten aktuálne pokračuje pod čínskym majiteľom. Dánsky návrhár sa v ostatnom čase venoval najmä batériou poháňanému sedanu EMotion a teraz ohlasuje ďalšie vozidlo s obdobnou technikou.

Prvý náčrt chystaného elektrického SUV značky Fisker

Fisker naskočil na módnu vlnu a oznámil, že pripravuje výrobu elektrického SUV. No zatiaľ je len v plienkach. Ak pôjde všetko podľa plánu, zatiaľ nepomenovaný automobil príde do obchodov v druhej polovici roka 2021. Čakanie bude teda dlhé. O novinke zatiaľ nie sú známe žiadne detailné informácie, hovorí sa akurát o akumulátore s kapacitou 80 kWh a dojazde takmer 500 kilometrov.

Pohonný systém využije elektromotor na každej náprave, v tlačovej správe sa okrem toho spomína otvárateľná strecha ovládaná tlačidlom. Bližšie podrobnosti známe nie sú. Fisker však zverejnil skicu, ktorá zachytáva prednú časť auta. Vidieť na nej diódové svetlá i masívnu náhradu za masku chladiča. Ak sa projekt dostane do finále, dizajnovo pôjde o výrazný zjav.

Tesla Model Y: Realitou až na budúci rok

SUV neskrýva príbuzenský vzťah so sedanom navonok ani v interiéri. Dostupné má byť v štyroch verziách, no na ostrý štart predaja si počkáme.

Prvé prototypy plánuje firma známeho Dána postaviť koncom tohto roka, sériová výroba má prebiehať v USA. Konkrétna lokalita zatiaľ nie je známa. Už teraz sa však hovorí o cene finálnej verzie, ktorá má podliezť úroveň 40-tisíc dolárov. V prepočte ide o zhruba 35-tisíc eur. Aj z tejto sumy je jasné, že Fisker chce svojím SUV konkurovať novému elektromobilu Model Y z dielne Tesla Motors.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×