Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.
1 22.03.2019 / Marek Pokrývka

Známy automobilový dizajnér Henrik Fisker má na konte krivky viacerých významných modelov, jeho meno však motoristi spoznali najmä vďaka plug-in hybridu Karma. Ten aktuálne pokračuje pod čínskym majiteľom. Dánsky návrhár sa v ostatnom čase venoval najmä batériou poháňanému sedanu EMotion a teraz ohlasuje ďalšie vozidlo s obdobnou technikou.

Prvý náčrt chystaného elektrického SUV značky Fisker

Fisker naskočil na módnu vlnu a oznámil, že pripravuje výrobu elektrického SUV. No zatiaľ je len v plienkach. Ak pôjde všetko podľa plánu, zatiaľ nepomenovaný automobil príde do obchodov v druhej polovici roka 2021. Čakanie bude teda dlhé. O novinke zatiaľ nie sú známe žiadne detailné informácie, hovorí sa akurát o akumulátore s kapacitou 80 kWh a dojazde takmer 500 kilometrov.

Pohonný systém využije elektromotor na každej náprave, v tlačovej správe sa okrem toho spomína otvárateľná strecha ovládaná tlačidlom. Bližšie podrobnosti známe nie sú. Fisker však zverejnil skicu, ktorá zachytáva prednú časť auta. Vidieť na nej diódové svetlá i masívnu náhradu za masku chladiča. Ak sa projekt dostane do finále, dizajnovo pôjde o výrazný zjav.

Tesla Model Y: Realitou až na budúci rok

SUV neskrýva príbuzenský vzťah so sedanom navonok ani v interiéri. Dostupné má byť v štyroch verziách, no na ostrý štart predaja si počkáme.

Prvé prototypy plánuje firma známeho Dána postaviť koncom tohto roka, sériová výroba má prebiehať v USA. Konkrétna lokalita zatiaľ nie je známa. Už teraz sa však hovorí o cene finálnej verzie, ktorá má podliezť úroveň 40-tisíc dolárov. V prepočte ide o zhruba 35-tisíc eur. Aj z tejto sumy je jasné, že Fisker chce svojím SUV konkurovať novému elektromobilu Model Y z dielne Tesla Motors.


Video
Najnovšie články
Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin

Kórejský debutant narobil v segmente hot-hatchov slušný rozruch. Hyundai i30 N je čoraz obľúbenejší a prinajmenšom predajmi drví svoju konkurenciu. Teraz na to...

Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×