Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.
1 21.03.2019 / Marek Pokrývka

V spodnej časti portfólia bavorskej automobilky nastalo počas ostatných rokov zemetrasenie. Objavili sa tam modely s predným pohonom, ktorý značka dlhé desaťročia striktne odmietala. A trend má pokračovať. Prerod čaká klasický kompakt radu 1, no zasiahne i vozidlá označené číslom 2. Ich paleta sa okrem iného rozrastie o dynamicky tvarovaný sedan.

Svoje krivky začala novinka odhaľovať dlhé mesiace pred premiérou

O príprave malého Gran Coupé sa hovorí dlhé mesiace, na cestách bolo možné vidieť jeho prototypy už veľakrát. BMW sa však k veci doteraz nevyjadrilo. Až v týchto dňoch oficiálne potvrdilo, že chystá premiéru takéhoto modelu. Naplánovaná je na november. Debut sa odohrá na autosalóne v Los Angeles, do obchodov príde novinka na jar budúceho roka.

K svojmu avízu pribalila mníchovská spoločnosť fotografiu, ktorá čiastočne odhaľuje dizajn vozidla. Zachytáva zadnú časť. Jej ústredným bodom je klesajúca krivka strechy, ktorá má Gran Coupé odlíšiť od bežných sedanov. Na zábere môžeme okrem toho vidieť spojler zdobiaci veko batožinového priestoru i časť horizontálne orientovaných diódových svetiel.

Kvarteto plug-in hybridov uviedlo aj BMW

Na autosalóne debutovali modely X3 xDrive30e a X5 xDrive45e, tri verzie hybridnej vlajkovej lode a tiež avizovaný sedan 330e.

Nové vyhotovenie radu 2 má byť postavené na platforme UKL, štandardne bude teda roztáčať predné kolesá. V ponuke sa však nepochybne objavia aj modely xDrive. Paletu motorov si možno odvodiť od súčasných produktov stojacich na rovnakej architektúre, tvoriť by ju mali prevažne štvorvalce. Pravdepodobne sa dočkáme aj verzie M235i s výkonom vyše 300 koní.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×