Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.
1 21.03.2019 / Marek Pokrývka

V spodnej časti portfólia bavorskej automobilky nastalo počas ostatných rokov zemetrasenie. Objavili sa tam modely s predným pohonom, ktorý značka dlhé desaťročia striktne odmietala. A trend má pokračovať. Prerod čaká klasický kompakt radu 1, no zasiahne i vozidlá označené číslom 2. Ich paleta sa okrem iného rozrastie o dynamicky tvarovaný sedan.

Svoje krivky začala novinka odhaľovať dlhé mesiace pred premiérou

O príprave malého Gran Coupé sa hovorí dlhé mesiace, na cestách bolo možné vidieť jeho prototypy už veľakrát. BMW sa však k veci doteraz nevyjadrilo. Až v týchto dňoch oficiálne potvrdilo, že chystá premiéru takéhoto modelu. Naplánovaná je na november. Debut sa odohrá na autosalóne v Los Angeles, do obchodov príde novinka na jar budúceho roka.

K svojmu avízu pribalila mníchovská spoločnosť fotografiu, ktorá čiastočne odhaľuje dizajn vozidla. Zachytáva zadnú časť. Jej ústredným bodom je klesajúca krivka strechy, ktorá má Gran Coupé odlíšiť od bežných sedanov. Na zábere môžeme okrem toho vidieť spojler zdobiaci veko batožinového priestoru i časť horizontálne orientovaných diódových svetiel.

Kvarteto plug-in hybridov uviedlo aj BMW

Na autosalóne debutovali modely X3 xDrive30e a X5 xDrive45e, tri verzie hybridnej vlajkovej lode a tiež avizovaný sedan 330e.

Nové vyhotovenie radu 2 má byť postavené na platforme UKL, štandardne bude teda roztáčať predné kolesá. V ponuke sa však nepochybne objavia aj modely xDrive. Paletu motorov si možno odvodiť od súčasných produktov stojacich na rovnakej architektúre, tvoriť by ju mali prevažne štvorvalce. Pravdepodobne sa dočkáme aj verzie M235i s výkonom vyše 300 koní.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×