Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.
1 21.03.2019 / Marek Pokrývka

V spodnej časti portfólia bavorskej automobilky nastalo počas ostatných rokov zemetrasenie. Objavili sa tam modely s predným pohonom, ktorý značka dlhé desaťročia striktne odmietala. A trend má pokračovať. Prerod čaká klasický kompakt radu 1, no zasiahne i vozidlá označené číslom 2. Ich paleta sa okrem iného rozrastie o dynamicky tvarovaný sedan.

Svoje krivky začala novinka odhaľovať dlhé mesiace pred premiérou

O príprave malého Gran Coupé sa hovorí dlhé mesiace, na cestách bolo možné vidieť jeho prototypy už veľakrát. BMW sa však k veci doteraz nevyjadrilo. Až v týchto dňoch oficiálne potvrdilo, že chystá premiéru takéhoto modelu. Naplánovaná je na november. Debut sa odohrá na autosalóne v Los Angeles, do obchodov príde novinka na jar budúceho roka.

K svojmu avízu pribalila mníchovská spoločnosť fotografiu, ktorá čiastočne odhaľuje dizajn vozidla. Zachytáva zadnú časť. Jej ústredným bodom je klesajúca krivka strechy, ktorá má Gran Coupé odlíšiť od bežných sedanov. Na zábere môžeme okrem toho vidieť spojler zdobiaci veko batožinového priestoru i časť horizontálne orientovaných diódových svetiel.

Kvarteto plug-in hybridov uviedlo aj BMW

Na autosalóne debutovali modely X3 xDrive30e a X5 xDrive45e, tri verzie hybridnej vlajkovej lode a tiež avizovaný sedan 330e.

Nové vyhotovenie radu 2 má byť postavené na platforme UKL, štandardne bude teda roztáčať predné kolesá. V ponuke sa však nepochybne objavia aj modely xDrive. Paletu motorov si možno odvodiť od súčasných produktov stojacich na rovnakej architektúre, tvoriť by ju mali prevažne štvorvalce. Pravdepodobne sa dočkáme aj verzie M235i s výkonom vyše 300 koní.


Video
Najnovšie články
Tesla vylepšuje techniku modelov S a X

Česi vstupujú do kategórie športovo ladených SUV, ich prvotina v tomto smere však chce byť kompromisom vhodným naozaj na každý deň.

Test Škoda Kodiaq RS: Úspech na prvý pokus?

Niektoré automobily sa do histórie zapísali zlatými písmenami a predsa nedostali žiadneho priameho nástupcu. Ako by vyzeral napríklad taký Mercedes-Benz CLK...

Superšport Mercedesu: CLK GTR dnešných dní?

Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.

Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Nástupca typu MKC prichádza s novým menom, dizajnom i interiérom, na americkom trhu bude nateraz dostupný iba s prepĺňanými štvorvalcami.

Lincoln Corsair: Kuga s luxusným kabátom

Do konca roka má britská spoločnosť predstaviť kupé s karbónovým monokokom, údajne dosiahne výkon vyše 1 000 koní.

Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×