Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.
23 20.03.2019 / Marek Pokrývka

Od roku 2003 je dôležitým hráčom v segmente luxusných kupé Bentley Continental GT. Začiatkom tejto dekády dostalo druhé vydanie, ktoré bolo skôr komplexným faceliftom originálu. Predvlani prišla konečne celkom nová tretia generácia. Pár mesiacov dozadu debutovala aj ako kabriolet, pričom pod kapotou bol v oboch prípadoch dvanásťvalec. Teraz sa situácia mení.

Osemvalcové modely prídu najprv do USA 23 fotografií v galérii Osemvalcové modely prídu najprv do USA Zdroj: Bentley

Anglická automobilka ohlásila návrat modelov V8, ktoré budú tvoriť dostupnejšiu alternatívu k vozidlám s dvanásťvalcovým pohonom. Ukázala ich s obomi karosériami. Od svojich súrodencov sa navonok nijak zásadne nelíšia, poznávacie znamenia sú rovnaké ako v minulosti. Teda decentné štítky na predných blatníkoch a výfukové koncovky. Verzie W12 majú vzadu dva mohutné pochrómované ovály, v prípade osemvalcových exemplárov sú prítomné štyri menšie exempláre.

Pod kapotou je opäť štvorlitrový dvakrát prepĺňaný motor, no ide o jeho najnovšiu evolúciu. Oproti starším variantom je výkonnejšia. Naladenie agregátu je rovnaké ako v prípade SUV Bentayga, dosahuje teda maximálny výkon 404 kW (550 k) a krútiaci moment 770 Nm. Štandardom je osemstupňový automat i pohon všetkých štyroch kolies.

Štítok na predných blatníkoch je decentný 23 fotografií v galérii Štítok na predných blatníkoch je decentný Zdroj: Bentley

Oproti dvanásťvalcu majú modely V8 hendikep 85 koní, no zároveň sú nepochybne o niečo ľahšie. Presný rozdiel v kilogramoch ale Bentley nezverejnilo. Z hľadiska papierovej dynamiky je odstup malý, kupé zvládne šprint na stovku za rovné štyri sekundy. To je o dve desatiny viac než pri pôvodnej verzii. Kabriolet na to potrebuje 4,1 s a maximálna rýchlosť je v oboch prípadoch 318 km/h.

Výhodou menšieho motora má byť okrem špecifického zvukového prejavu aj nižšia spotreba paliva, ku ktorej prispieva schopnosť dočasnej deaktivácie polovice valcov. Nechýba ani systém štart-stop. Britský výrobca udáva, že dojazd na jedno natankovanie je vyše 800 kilometrov. Zo skromnejšej porcie kíl nad prednou nápravou pritom nepochybne profitovali aj jazdné vlastnosti.

Zoznam dostupného vybavenia sa nezmenil 23 fotografií v galérii Zoznam dostupného vybavenia sa nezmenil Zdroj: Bentley

Osemvalcové vozidlá prichádzajú so špecifickým štandardným vybavením, dôraz na maximálny luxus a komfort je však samozrejmosťou. O cenách zatiaľ nepadlo ani slovo. Na ostrý štart predaja si budú európski zákazníci musieť počkať, Bentley totiž netradične uprednostnilo Spojené štáty americké. Tam chce prvé autá dodať v treťom kvartáli. Ostatok sveta sa ich dočká až začiatkom budúceho roka, na zverejnenie konkrétnych cien má teda automobilka ešte dosť času.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×