Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes čoskoro omladí aj GLC Coupé

VIDEO
Nemecký výrobca avizuje premiéru zmodernizovaného SUV-kupé, ktoré bude vo veľkej miere kopírovať svojho súrodenca.
20.03.2019 / Marek Pokrývka

V ženevskom stánku trojcípej hviezdy nebola o novinky núdza. Svoj svetový debut si tam odbila druhá generácia triedy CLA vo verzii Shooting Brake, koncept elektrického vanu EQV i duo ovenčené logami AMG: nabrúsený roadster GT Rmodel GLE 53 s mikrohybridným šesťvalcom. Ďalším debutantom bol inovovaný typ GLC. Ten sa svetu predviedol v konvenčnom vyhotovení, Mercedes ale čoskoro omladí aj variant nesúci prívlastok Coupé.

Tento signál vyslala nemecká automobilka prostredníctvom sociálnej siete Instagram, na ktorej zverejnila krátku upútavku na facelift dynamicky tvarovaného SUV. Na videu je vidieť výrazne prepracované svetlomety i obrysy koncových svetiel s odlišnou grafikou. Obsahovať bude dva diódové segmenty evokujúce klasickú triedu GLC, no tvarovo zostanú svojské.

Mercedes v Ženeve: CLA SB i elektrická trieda V

Mercedes-Benz si do výstaviska Palexpo priviezol bohatú úrodu noviniek. Medzi najžiarivejšie trojcípe hviezdy tu patrí CLA Shooting Brake či koncept EQV. Zaujali nás však aj ambiciózne plány značky...

Už odhaleného súrodenca bude Mercedes-Benz GLC Coupé nepochybne kopírovať aj v interiéri, kde očakávame uvedenie infotainmentu MBUX i modernejších prvkov vybavenia. Zhodné zmeny pravdepodobne zasiahnu technickú stránku. Na bližšie informácie nemáme podľa výrobcu čakať dlho, živá premiéra zmodernizovaného SUV-kupé sa asi odohrá v New Yorku.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×