Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.
8 19.03.2019 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch začal Cadillac meniť stratégiu označovania, namiesto písmen sa rozhodol hierarchiu vyjadrovať číslami. Svoje portfólio pritom rozdelil na klasické autá nesúce štítky CT a líniu SUV pokrstenú ako XT. Kódovým menám sa asi vyhne iba Escalade, ikona americkej značky. Aktuálne totiž prichádza ďalšie vozidlo podliehajúce názvom novému systému.

Cadillac pokračuje typom CT5 v obrode svojho portfólia 8 fotografií v galérii Cadillac pokračuje typom CT5 v obrode svojho portfólia Zdroj: Cadillac

Prémiový výrobca spadajúci pod koncern General Motors ukázal typ CT5, ktorý plánuje naživo odhaliť v New Yorku. V modelovej palete má nahradiť dva sedany. Zastúpi donedávna najdostupnejší produkt ATS i jeho väčšieho súrodenca CTS, pričom rovnako ako toto duo využije platformu Alpha s pohonom zadných kolies. Samozrejme, technická stránka prešla evolúciou.

Cadillac zatiaľ neprezradil žiadne konkrétne parametre. Nepoznáme rozmery štvordverovej novinky ani detaily o priestore pod kapotou, v ktorom sa objavia dva motory spriahnuté výhradne s desaťstupňovým automatom. Štandardom bude dvojlitrový benzínový štvorvalec s turbom. Nad neho sa postaví šesťvalcový agregát s objemom tri litre, ktorý dostane dva slimáky tlačiace vzduch. V oboch prípadoch asi pôjde o vylepšené verzie známych pohonných jednotiek.

Vplyv konceptu Escala vidieť aj v zadnej časti sedanu 8 fotografií v galérii Vplyv konceptu Escala vidieť aj v zadnej časti sedanu Zdroj: Cadillac

Severoamerická automobilka si zatiaľ necháva pre seba aj vzhľad kabíny, ukázala akurát jediný detail na volič prevodovky a dva otočné ovládače infotainmentu. Na fotke vidieť aj niekoľko tlačidiel, drevený obklad či kožené čalúnenie. Na výber budú dve vyhotovenia, zákazníci si majú voliť medzi honosnou úrovňou Premium Luxury a dynamickejšie ladenou verziou Sport. Okrem interiérových materiálov a farieb ovplyvní voľba aj naladenie podvozka a tiež exteriérový vzhľad.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Sedan dostal výrazný dizajn, ktorý sa rovnako ako nedávno odhalené SUV menom XT6 inšpiroval konceptom Escala. Jeho tvarom vládnu ostré hrany. Cadillac disponuje zamračenými svetlometmi s vertikálnym LED pásom v nárazníku, klesajúcou strechou prechádzajúcou do zaujímavého koncového stĺpika a krátkou zadnou časťou so štýlovými svetlami i veľkým spojlerom na veku kufra. Na bližšie podrobnosti o americkej novinke si budeme musieť počkať.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×