Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.
8 19.03.2019 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch začal Cadillac meniť stratégiu označovania, namiesto písmen sa rozhodol hierarchiu vyjadrovať číslami. Svoje portfólio pritom rozdelil na klasické autá nesúce štítky CT a líniu SUV pokrstenú ako XT. Kódovým menám sa asi vyhne iba Escalade, ikona americkej značky. Aktuálne totiž prichádza ďalšie vozidlo podliehajúce názvom novému systému.

Cadillac pokračuje typom CT5 v obrode svojho portfólia 8 fotografií v galérii Cadillac pokračuje typom CT5 v obrode svojho portfólia Zdroj: Cadillac

Prémiový výrobca spadajúci pod koncern General Motors ukázal typ CT5, ktorý plánuje naživo odhaliť v New Yorku. V modelovej palete má nahradiť dva sedany. Zastúpi donedávna najdostupnejší produkt ATS i jeho väčšieho súrodenca CTS, pričom rovnako ako toto duo využije platformu Alpha s pohonom zadných kolies. Samozrejme, technická stránka prešla evolúciou.

Cadillac zatiaľ neprezradil žiadne konkrétne parametre. Nepoznáme rozmery štvordverovej novinky ani detaily o priestore pod kapotou, v ktorom sa objavia dva motory spriahnuté výhradne s desaťstupňovým automatom. Štandardom bude dvojlitrový benzínový štvorvalec s turbom. Nad neho sa postaví šesťvalcový agregát s objemom tri litre, ktorý dostane dva slimáky tlačiace vzduch. V oboch prípadoch asi pôjde o vylepšené verzie známych pohonných jednotiek.

Vplyv konceptu Escala vidieť aj v zadnej časti sedanu 8 fotografií v galérii Vplyv konceptu Escala vidieť aj v zadnej časti sedanu Zdroj: Cadillac

Severoamerická automobilka si zatiaľ necháva pre seba aj vzhľad kabíny, ukázala akurát jediný detail na volič prevodovky a dva otočné ovládače infotainmentu. Na fotke vidieť aj niekoľko tlačidiel, drevený obklad či kožené čalúnenie. Na výber budú dve vyhotovenia, zákazníci si majú voliť medzi honosnou úrovňou Premium Luxury a dynamickejšie ladenou verziou Sport. Okrem interiérových materiálov a farieb ovplyvní voľba aj naladenie podvozka a tiež exteriérový vzhľad.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Sedan dostal výrazný dizajn, ktorý sa rovnako ako nedávno odhalené SUV menom XT6 inšpiroval konceptom Escala. Jeho tvarom vládnu ostré hrany. Cadillac disponuje zamračenými svetlometmi s vertikálnym LED pásom v nárazníku, klesajúcou strechou prechádzajúcou do zaujímavého koncového stĺpika a krátkou zadnou časťou so štýlovými svetlami i veľkým spojlerom na veku kufra. Na bližšie podrobnosti o americkej novinke si budeme musieť počkať.


Video
Najnovšie články
Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×