Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.
2 19.03.2019 / Marek Pokrývka

Fisker Karma bol jeden z prvých komerčne dostupných plug-in hybridov, pričom okrem technickej stránky zaujal aj svojím vzhľadom. Projekt však po niekoľkých rokoch stroskotal. V roku 2016 sa rozhodol v jeho výrobe pod upraveným menom pokračovať čínsky investor a fotky testovacích prototypov už dávno prezradili, že pripravuje facelift sedanu Revero. To ale nie je všetko.

Karma Revero má prejsť dizajnovými i technickými úpravami 2 fotografie v galérii Karma Revero má prejsť dizajnovými i technickými úpravami Zdroj: Karma Automotive

Formálne americká spoločnosť Karma Automotive momentálne avizuje pre Šanghaj dve premiéry. Na tamojšom autosalóne ukáže omladenú verziu svojho aktuálneho produktu, ktorá má prejsť množstvom zmien. Prvá fotografia ich veľa nezachytáva. Jasne vidieť akurát upravené svetlomety, ktoré obsahujú denné diódové segmenty. Na streche sú opäť solárne panely.

Okrem dizajnu plug-in hybrid nepochybne absolvuje nejaké úpravy interiéru, očakávame najmä aktualizáciu multimediálneho systému. Zásahom asi neujde ani technická stránka. Súčasný model poháňajú dva elektromotory dosahujúce spolu výkon 240 kW (326 k) a dvojlitrový benzínový štvorvalec s turbom od General Motors. Ten produkuje 191 kW (260 k). Je pravdepodobné, že facelift prinesie viac sily a možno aj akumulátor s kapacitou vyššou než súčasných 20,1 kWh.

Šanghajský koncept bude niesť podpis štúdia Pininfarina 2 fotografie v galérii Šanghajský koncept bude niesť podpis štúdia Pininfarina Zdroj: Karma Automotive

Karma odhalí na šanghajskom autosalóne aj bližšie nešpecifikovaný koncept. Firma neprezradila jeho meno ani základnú koncepciu, no priznala jeho pôvod. Ide o vozidlo z dielne talianskej spoločnosti Pininfarina stojacej aj za elektromobilom Battista.

Pininfarina Battista: Na stovku zdolá aj F1

Atraktívne elektrické kupé má všetky štyri kolesá poháňané stádom 1 900 koní a vďaka chorvátskej batérii ponúkne dojazd 450 kilometrov.

Doposiaľ nepomenovanú štúdiu ukázali predstavitelia firmy na prvej fotografii, ktorá zachytáva jej prednú časť. Obrázku dominuje logo značky a dvojica denných LED svetiel. O poschodie nižšie možno vidieť výrazne tvarovaný nárazník, ktorý bude obsahovať veľké otvory s vertikálnymi rebrami. Viditeľná je tiež časť kabíny. Zdá sa, že interiér obsahuje dve sedadlá. Bude to teda kupé? Na definitívnu odpoveď je zatiaľ skoro, viac sa možno dozvieme v najbližších týždňoch.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×