Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než vlani.
19.03.2019 / TASR

Vo februári tohto roka sa na mýte vybralo 17,19 milióna eur. Medziročne to znamená nárast o 6,2 percenta. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

V druhom mesiaci roka 2019 sa za využívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest vybralo mýto vo výške 11,79 milióna eur. Je to o 5,8 percenta viac ako v rovnakom období minulého roka. Na spoplatnených cestách prvej triedy to bolo 5,39 milióna eur, čo je o 7,3 percenta vyšší výber ako vo februári 2018. Prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia pritom zaplatili 47,2 percenta z celkovej sumy vybraného mýta.

"Dňom s najvyšším výberom za sledovaný mesiac bol 25. február, keď sa vybralo 839 345 eur. Vo februári využívalo vymedzené úseky ciest v priemere 37 590 vozidiel nad 3,5 tony denne. Oproti januáru ich počet vzrástol o 13,6 percenta," priblížil Bódis.

V mýtnom systéme bolo k 28. februáru 2019 zaregistrovaných 267 342 palubných jednotiek, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o 214 viac. Z celkového počtu pritom 72,7 percenta pripadá na vozidlá zo zahraničia. Mýtna polícia zároveň riešila vo februári na vymedzených úsekoch ciest 538 prípadov porušenia zákona o výbere mýta a od vodičov vybrala mýto vo výške 5 166 eur.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×