Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo je jazda na korbe nebezpečná?

TOP VIDEO
Pod robotníkom v Južnej Afrike sa v zákrute prevrátil generátor, na ktorom sedel. Následkom toho skončil v jazdnom pruhu.
18.03.2019 / Marek Pokrývka

Vozenie ľudí v priestoroch určených oficiálne pre náklad prináša riziká, napriek tomu nejde o žiaden nevídaný jav. Najčastejšie sa týka otvorených ložných plôch pick-upov. Ide o spôsob prepravy celkom bežný v rozvojových krajinách a výnimkou nie je ani Južná Afrika. Prečo je takáto jazda nebezpečná? To ukazuje nasledujúce video, ktoré vzniklo práve v juhoafrickom Durbane.

Experiment: Vie poleno nahradiť koleso?

Po strate kolesa musel vodič ruského autobusu riešiť, ako ho odtiahnu. Pod listové pružiny sa rozhodol vložiť veľké drevo.

Zábery z palubnej kamery zachytávajú malé úžitkové vozidlo s otvorenou korbou, na ktorej sa vezú robotníci spolu s nákladom. Jeden z nich sedí na generátore. No ten sa v zákrute prevráti a následkom toho muž spadne na cestu. Skončil priamo v jazdnom pruhu. Mal však veľké šťastie, nakoľko v danom momente tam nešlo žiadne ďalšie vozidlo. Inak sa to mohlo skončiť zle.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×