Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo je jazda na korbe nebezpečná?

TOP VIDEO
Pod robotníkom v Južnej Afrike sa v zákrute prevrátil generátor, na ktorom sedel. Následkom toho skončil v jazdnom pruhu.
18.03.2019 / Marek Pokrývka

Vozenie ľudí v priestoroch určených oficiálne pre náklad prináša riziká, napriek tomu nejde o žiaden nevídaný jav. Najčastejšie sa týka otvorených ložných plôch pick-upov. Ide o spôsob prepravy celkom bežný v rozvojových krajinách a výnimkou nie je ani Južná Afrika. Prečo je takáto jazda nebezpečná? To ukazuje nasledujúce video, ktoré vzniklo práve v juhoafrickom Durbane.

Experiment: Vie poleno nahradiť koleso?

Po strate kolesa musel vodič ruského autobusu riešiť, ako ho odtiahnu. Pod listové pružiny sa rozhodol vložiť veľké drevo.

Zábery z palubnej kamery zachytávajú malé úžitkové vozidlo s otvorenou korbou, na ktorej sa vezú robotníci spolu s nákladom. Jeden z nich sedí na generátore. No ten sa v zákrute prevráti a následkom toho muž spadne na cestu. Skončil priamo v jazdnom pruhu. Mal však veľké šťastie, nakoľko v danom momente tam nešlo žiadne ďalšie vozidlo. Inak sa to mohlo skončiť zle.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×