Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo je jazda na korbe nebezpečná?

TOP VIDEO
Pod robotníkom v Južnej Afrike sa v zákrute prevrátil generátor, na ktorom sedel. Následkom toho skončil v jazdnom pruhu.
18.03.2019 / Marek Pokrývka

Vozenie ľudí v priestoroch určených oficiálne pre náklad prináša riziká, napriek tomu nejde o žiaden nevídaný jav. Najčastejšie sa týka otvorených ložných plôch pick-upov. Ide o spôsob prepravy celkom bežný v rozvojových krajinách a výnimkou nie je ani Južná Afrika. Prečo je takáto jazda nebezpečná? To ukazuje nasledujúce video, ktoré vzniklo práve v juhoafrickom Durbane.

Experiment: Vie poleno nahradiť koleso?

Po strate kolesa musel vodič ruského autobusu riešiť, ako ho odtiahnu. Pod listové pružiny sa rozhodol vložiť veľké drevo.

Zábery z palubnej kamery zachytávajú malé úžitkové vozidlo s otvorenou korbou, na ktorej sa vezú robotníci spolu s nákladom. Jeden z nich sedí na generátore. No ten sa v zákrute prevráti a následkom toho muž spadne na cestu. Skončil priamo v jazdnom pruhu. Mal však veľké šťastie, nakoľko v danom momente tam nešlo žiadne ďalšie vozidlo. Inak sa to mohlo skončiť zle.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×