Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

VIDEO
Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.
16.03.2019 / Marek Pokrývka

Americká spoločnosť Hennessey Performance si mediálnu pozornosť získala najmä chúťkami na zdolanie svetového rýchlostného rekordu, ktoré jej však zatiaľ veľmi nevyšli. V stavbe extrémne svižných vozidiel však má veľkú prax. V texaských dielňach vznikajú mnohé silné stroje a jedným z nich je model Chevrolet Corvette Grand Sport, ktorý je vybavený balíkom HPE1000.

Ako už naznačuje toto označenie, pod kapotou kupé drieme tisícka plnokrvníkov. Celkom presne má ísť o výkon 741 kW (1 008 k). Upravené kupé tým zahanbí aj špičkový fabrický variant ZR1, čo platí aj pre krútiaci moment vrcholiaci hodnotou 1 244 Nm. Tieto čísla dosiahol tuner pomocou veľkého kompresora, silnejšieho palivového systému a mnohých ďalších úprav.

Venom F5 má poháňať 7,6-litrový motor

Americký hyperšport vraj disponuje výkonom vyše 1 193 kW (1 622 k) a krútiacim momentom 1 760 Nm, na rekord asi zaútočí v roku 2019.

Navonok prakticky sériová korveta by vďaka vykonaným zásahom mala byť schopná zdolať štvrť míle za 9,7 sekundy s koncovým tempom 236 km/h a dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 354 km/h. A popritom ešte pekelne znie. Je to počuť na videu, ktoré Hennessey nakrútil na prezentáciu auta. Stádo 1 008 koní na zadných kolesách musí byť v praxi ozaj brutálne...


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×