Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

VIDEO
Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.
16.03.2019 / Marek Pokrývka

Americká spoločnosť Hennessey Performance si mediálnu pozornosť získala najmä chúťkami na zdolanie svetového rýchlostného rekordu, ktoré jej však zatiaľ veľmi nevyšli. V stavbe extrémne svižných vozidiel však má veľkú prax. V texaských dielňach vznikajú mnohé silné stroje a jedným z nich je model Chevrolet Corvette Grand Sport, ktorý je vybavený balíkom HPE1000.

Ako už naznačuje toto označenie, pod kapotou kupé drieme tisícka plnokrvníkov. Celkom presne má ísť o výkon 741 kW (1 008 k). Upravené kupé tým zahanbí aj špičkový fabrický variant ZR1, čo platí aj pre krútiaci moment vrcholiaci hodnotou 1 244 Nm. Tieto čísla dosiahol tuner pomocou veľkého kompresora, silnejšieho palivového systému a mnohých ďalších úprav.

Venom F5 má poháňať 7,6-litrový motor

Americký hyperšport vraj disponuje výkonom vyše 1 193 kW (1 622 k) a krútiacim momentom 1 760 Nm, na rekord asi zaútočí v roku 2019.

Navonok prakticky sériová korveta by vďaka vykonaným zásahom mala byť schopná zdolať štvrť míle za 9,7 sekundy s koncovým tempom 236 km/h a dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 354 km/h. A popritom ešte pekelne znie. Je to počuť na videu, ktoré Hennessey nakrútil na prezentáciu auta. Stádo 1 008 koní na zadných kolesách musí byť v praxi ozaj brutálne...


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×