Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou prepad čínskeho trhu.
17.03.2019 / TASR

Predaj nových áut v Európskej únii (EÚ) pokračoval v poklese aj vo februári.
Počet registrácií nových áut v EÚ sa vo februári medziročne znížil o jedno percento na 1 114 692, a to aj napriek miernemu zotaveniu na niektorých veľkých trhoch, uviedla asociácia európskych výrobcov áut ACEA. V januári predaj klesol o 4,6 percenta.

Po päťmesačnom poklese sa dopyt po nových autách vo februári mierne zvýšil v Nemecku (+2,7 percenta), Francúzsku (+2,1 percenta) a Británii (+1,4 percenta). V Španielsku naopak klesol o 8,8 percenta a v Taliansku o 2,4 percenta. Za prvé dva mesiace (január-februrár) počet registrácií v EÚ medziročne padol o 2,9 percenta na 2 310 099.

Niektoré trhy zaznamenali za prvé dva mesiace výrazné zníženie. Predaj v Španielsku padol o 8,4 percenta a v Taliansku o 4,9 percent. Ostatné veľké trhy boli stabilnejšie, keď predaj v Nemecku stúpol o 0,6 percenta, vo Francúzsku o 0,5 percenta a v Británii klesol o 0,6 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×