Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.
16.03.2019 / TASR

Po českej Škode mal vo februári slabý predaj aj jej materský koncern Volkswagen. V druhom mesiaci tohto roka dodal zákazníkom 724 000 vozidiel, čo bolo v medziročnom porovnaní o 1,8 percenta. Predaj v Číne padol o 7,4 percenta. Čína je najdôležitejším trhom pre Volkswagen, kde koncern predáva takmer 40 percent svojich áut a úžitkových vozidiel.

Colný spor medzi Pekingom a Washingtonom má negatívny vplyv na náladu čínskych spotrebiteľov, čo zo značiek koncernu pocítila predovšetkým kmeňová značka VW. Značky Audi a Porsche mali navyše ešte stále problémy s prechodom na novú metódu testovania emisií a spotreby WLTP. Koncernu sa nedarilo ani v Severnej Amerike, naopak, v Európe predaj vo februári mierne stúpol.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×