Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

5 dôvodov, prečo sledovať sezónu 2019 Formuly 1 na staniciach Sport1 a Sport2

INZERCIA
Nová sezóna Formuly 1 štartuje už tento víkend. A najrýchlejšie motoristické preteky na svete budú môcť diváci na Slovensku opäť sledovať exkluzívne na staniciach Sport1 a Sport2.
1 16.03.2019 / PR článok

Nové štúdio F1, upravené krídla, nové dvojice jazdcov, ale aj klasická zostava komentátorov, rovnaká rivalita a obľúbené pretekárske okruhy. Novinky aj tradície… dôvodov, prečo sledovať kráľovnú motoršportu, je skrátka veľa.

Ilustračné foto
Každý víkend pretekov v sezóne 2019, ktorá sa tento rok pretiahne od polovice marca až do decembra, sa začne priamymi prenosmi štvrtkových a piatkových tréningov na stanici Sport1. Počas samotného víkendu pretekov diváci na Sport1 uvidia urputné boje v kvalifikáciách a na sesterskej stanici Sport2 budú môcť sledovať samotné preteky.

1/ Nové štúdio F1

Každej Veľkej cene bude predchádzať predpretekové štúdio, ktorým bude fanúšikov sprevádzať osvedčená zostava komentátorov. A tu sa diváci už od úvodnej Veľkej ceny Austrálie dočkajú atraktívnej zmeny. Tradiční a obľúbení komentátori Števo Eisele, Tomáš Richtr, Richard Gonda a Josef Král totiž divákov privítajú v úplne novom štúdiu Formuly 1! To uvidíte v celej kráse už túto nedeľu ráno o 5:00 hod. pred Veľkou cenou Austrálie.

2/ Nové krídla = viac predbiehania

Zmeny zaregistrujú diváci nielen v štúdiu, ale aj na trati počas samotných pretekov. Už tradične totiž došlo k úpravám monopostov. Tou najmarkantnejšou je úprava rozmerov predného aj zadného krídla. Predné sa posunulo dopredu a narástlo do výšky aj do šírky. A nárastu veľkosti sa dočkalo aj to zadné. Všetky tieto zmeny majú za cieľ jediné, uľahčiť predbiehanie prostredníctvom redukcie vzdušných turbulencií za monopostmi a tým preteky zatraktívniť.

3/ Jazdci bez diéty

Jednou z vecí, ktorá sa od vlaňajšej sezóny zmenila, je povolená hmotnosť jazdcov. Tí si už nemusia tak prísne sledovať svoju štíhlu líniu a namiesto toho sa môžu venovať naberaniu svalov. Po novom musia vážiť minimálne 80 kilogramov vrátane sedačky, zatiaľ čo v minulosti mohli stajne kompenzovať ľahších jazdcov rozložením rozdielnej hodnoty minimálnej hmotnosti vo vozidle tak, aby zlepšili jeho stabilitu.

4/ Ferrari zaútočí na titul

Posledné týždne mohli stajne skúšať nové monoposty na okruhu v Barcelone. A tieto testy naznačili jedno – Ferrari je opäť vo forme. Po závere vlaňajšej sezóny, keď tím z Maranella bojoval sám so sebou, sa totiž zdá, že by Mercedes tento rok mohol mať problém s obhajobou titulu. To nakoniec naznačili aj komentáre, vychádzajúce z britskej stajne, ktoré priznávali, že Ferrari lepšie zvládlo prechod na nové technické špecifikácie a momentálne má náskok približne pol sekundy na kolo. Ako na tom však tímy sú v skutočnosti, to ukáže až nadchádzajúci víkend pretekov. Mercedes mohol počas testov blafovať a testovať vyladenie monopostu bez snahy o čo najrýchlejšie kolá.

5/ Mladíček Leclerc

Ferrari má dôvod na optimizmus. Výborné výkony totiž okrem tímovej jednotky Sebastiana Vettela predvádza aj nováčik v tíme Charles Leclerc. Áno, ten Leclerc, ktorému v minuloročnej sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou zachránil život kontroverzný ochranný prvok HALO. Teraz by mal vďaka skvelému Ferrari útočiť na stupne víťazov a možno aj poriadne prehnať tímovú jednotku Vettela.

Nová sezóna Formuly 1 na staniciach Sport1 a Sport2 je tu!

Harmonogram priamych prenosov VC Austrálie

Sobota 16. marca (SPORT1)
4:00 tretí tréning
7:00 kvalifikácia

Nedeľa 17. marca (SPORT2)
5:00 – predpretekové štúdio
6:00 – Veľká cena Austrálie

 

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×