Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V obchode sa objavilo kupé Zonda Riviera

Saudský princ sa rozhodol zbaviť exkluzívneho dvanásťvalcového superšportu s výkonom 760 koní, cenu predajca nezverejnil.
14.03.2019 / Marek Pokrývka

Malá talianska značka Pagani urobila do sveta slušnú dieru hneď svojím prvým dielom. Superšport nesúci označenie Zonda si získal srdcia fanúšikov svojím unikátnym dizajnom, ale tiež šialeným dvanásťvalcom či neskutočnou úrovňou spracovania. Vozidlo prešlo postupnou evolúciou. Okrem zvyšovania výkonu priniesla aj mnohé špeciálne kúsky a jeden aktuálne hľadá majiteľa.

V dubajskom obchode VIP Motors sa v týchto dňoch objavila verzia Riviera. Nebola postavená od podlahy, podobne ako mnohé ďalšie autá vznikla prestavbou bežnejšieho modelu Zonda F v žltej farbe. Lakovanie však patrilo pri procese k banalitám. Kupé absolvovalo masívne úpravy karosérie, ale tiež interiéru. Výsledok patrí k najatraktívnejším exemplárom Pagani vôbec.

Zásahmi prešla aj technická stránka, atmosférický dvanásťvalec Mercedes-AMG so zdvihovým objemom 7,3 litra je vyladený na výkon 559 kW (760 k). Súčasťou ladenia pohonnej jednotky bola inštalácia špeciálneho výfukového potrubia. Taliansky exot znie vďaka tomu absolútne šialene, ako možno vidieť na jeho videách nakrútených v uliciach Londýna.

Na svete je ďalšie unikátne Pagani Zonda

V týchto dňoch si predajňa v Saudskej Arábii prevzala dvanásťvalcové kupé, ktoré sa vyznačuje vlastným mixom farieb i komponentov.

Po britskej metropole sa superšport s ľavostranným riadeným premával na arabských značkách, jeho majiteľom bol totiž saudský princ. Momentálne sa klenotu rozhodol zbaviť. Nie je známe, koľko kilometrov na vozidle najazdil. Dubajský predajca neprezradil ani cenu. V minulosti sa skloňovala čiastka 5 miliónov dolárov (asi 4,4 milióna eur), no pokojne to môže byť aj viac.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×