Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW uvažuje presun výroby motorov do Rakúska

Nervozita z brexitu v automobilovom priemysle sa zvyšuje a koncerny zvažujú rôzne alternatívne riešenia. Výnimkou nie je ani BMW, ktoré zvažuje presun výroby motorov do Rakúska.
14.03.2019 / TASR

V prípade neriadeného odchodu Británie z Európskej únie by nemecká automobilka BMW mohla časť produkcie motorov presunúť z ostrovnej krajiny do Rakúska. Povedal to v utorok člen správnej rady automobilky Peter Schwarzenbauer.

"V prípade výroby motorov sme do určitej miery flexibilní vďaka závodu v rakúskom meste Steyr," povedal Schwarzenbauer pre agentúru Reuters na autosalóne v Ženeve. Ako však dodal, konečné rozhodnutie o presune časti produkcie motorov z britského závodu v Hams Hall do Rakúska zatiaľ nepadlo.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×