Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Značka VW zruší tisíce pracovných miest

Volkswagen mieni v rámci svojej kľúčovej značky VW zruší tisíce miest, aby sa pripravil na rastúci záujem o elektromobily.
14.03.2019 / TASR

Nemecká automobilka Volkswagen zruší do piatich rokov v rámci rovnomennej značky do 7 000 pracovných miest. Uviedla to v stredu firma s tým, že cieľom je urýchlenie transformácie smerom k posilneniu výroby elektrických vozidiel.

Spoločnosť informovala, že do 7 000 pracovných miest v rámci značky VW by mala zrušiť do konca roka 2023. Je to súčasť väčšieho procesu znižovania nákladov. Tie chce firma zredukovať v značke VW o 5,9 miliardy eur ročne.

Volkswagen uviedol, že k znižovaniu miest nedôjde formou prepúšťania, ale prostredníctvom odchodu do dôchodku. Takto plánuje znížiť do konca roka 2023 od 5 000 do 7 000 miest. Na druhej strane, v rámci zmeny orientácie na elektromobily vedenie očakáva, že v iných oblastiach, ako je vývoj softvéru, vytvorí 2 000 nových miest.

Značka VW predala minulý mesiac 398 100 áut, čo medziročne znamená pokles o vyše 2,2 percenta. Aj napriek poklesu však dokázala značka svoj podiel na jednotlivých trhoch zvýšiť, keďže celkový trh s automobilmi klesol ešte výraznejšie.

Najviac sa pod pokles podpísal čínsky trh, kde dodávky značky VW klesli vo februári o 8,8 percenta. V Severnej Amerike pokles dosiahol 4,2 percenta. Naopak, na domácom trhu sa dodávky automobilky zvýšili o 3,4 percenta a na celkovom európskom trhu o 1,8 percent. Výrazne sa zvýšil predaj v Južnej Amerike, až o 45,6 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×