Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kauza smrtiacich airbagov pokračuje: Honda zvoláva autá

Zdá sa, že kauza potenciálne smrtiacich airbagov teraz už zbankrotovanej firmy Takata pokračuje ďalej. Jednou z najviac postihnutých automobiliek je Honda, ktorá musí zvolať do servisov vyše milióna áut.
13.03.2019 / TASR

Japonská automobilka Honda zvolá v USA do servisov viac než milión áut. Cieľom je riešiť problém spojený s rizikovými airbagmi od spoločnosti Takata, pričom opravy sa týkajú airbagov na strane vodiča.

Firma v utorok oznámila, že jej americká divízia zvolá do servisov celkovo 1,1 milióna vozidiel značiek Honda a Acura. Vozidlá, ktorých sa zvolávanie týka, už opravované v dôsledku problematických airbagov boli, v tom čase ale firma použila náhradné vyvíjače tlaku, prípadne celé airbagy od pôvodnej firmy Takata. Teraz Honda uviedla, že potom, ako zaregistrovala jedno zranenie vodiča v dôsledku výbuchu airbagu, využije komponenty od iných výrobcov, pričom s výmenou v USA začne okamžite.

Celkový počet áut Honda a Acura, ktorých sa zvolávanie do servisov v USA pre problém s airbagmi dotklo, dosiahol do týchto dní takmer 13 miliónov, a čo sa týka samotných vyvíjačov tlaku, v ich prípade číslo dosahuje 21 miliónov, dodala Honda. Automobilky celkovo len za minulý rok vymenili v Spojených štátoch viac než 7,2 milióna vyvíjačov tlaku.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×