Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Wimmer dal modelu Polo R WRC 420 koní

Prepĺňaný benzínový dvojliter prešiel komplexným ladením, malý hot-hatch má byť po úprave schopný dosiahnuť tempo 280 km/h.
9 12.03.2019 / Marek Pokrývka

V segmente nabrúsených kompaktov s pohonom predných kolies začína byť 300 koní bežným zjavom a medzi o triedu menšími hatchbackmi sa nosia zhruba dve stovky. Takouto porciou disponuje aj Volkswagen Polo GTI. Z jeho prepĺňaného benzínového štvorvalca sa však dá dostať aj výrazne viac, ako ukazuje napríklad úprava s podpisom Wimmer Rennsporttechnik.

V rukách tunera sa Polo zmenilo na poriadne silné náradie 9 fotografií v galérii V rukách tunera sa Polo zmenilo na poriadne silné náradie Zdroj: Wimmer Rennsporttechnik

Nemecká firma nazvala svoje dielo Polo R WRC. V základe totiž išlo o špeciál postavený pri príležitosti vstupu do svetového šampionátu, ktorý bol z fabriky posilnený na 162 kW (220 k). V porovnaní s ním ide tuner ešte podstatne ďalej. Jeho dvojliter disponuje väčším turbodúchadlom s medzichladičom, upraveným sacím systémom, špeciálnou vysokotlakovou palivovou pumpou i ladeným výfukovým potrubím z nehrdzavejúcej ocele obsahujúcim športový katalyzátor.

Všetky mechanické zásahy zastrešujú nové dáta v riadiacej jednotke. Výsledkom sú parametre, ktoré zahanbia valnú väčšinu sériovo vyrábaných hot-hatchov. Prepĺňaný motor dosahuje najvyšší výkon 309 kW (420 k) a krútiaci moment 480 Nm. Wimmer teda dal tomuto modelu až 420 koní, napriek tomu nekonkretizoval efekt na disciplínu 0-100 km/h. Maximálna rýchlosť je 280 km/h.

Volkswagen T-Roc R: 300 koní oficiálne

Nemecký model dostal rovnaký pohon ako Cupra Ateca, no vďaka nižšej hmotnosti je o niečo rýchlejší. Šprint na 100 km/h mu trvá 4,9 sekundy.

Za tento tuning si úpravca účtuje 10 200 eur, teda zhruba cenu jedného modelu VW Polo v základnej verzii. Okrem posilnenia pohonnej jednotky vie sprostredkovať aj inštaláciu nastaviteľného pruženia KW Variant 3 za 1 669 eur či inštaláciu kolies BBS s obutím 215/35 ZR18 predávané od 2,2-tisíca. Predstavený exemplár mal ešte karosériu odetú do fólie, aby nebol úplná šedá myška. No aj napriek grafike by asi málokto čakal pod jeho kapotou viac než štyri stovky koní.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×