Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren avizuje novinku kategórie GT

VIDEO
Angličania ukázali prototyp kupé, ktoré nazývajú slovami Grand Tourer. Údajne zdedí časť génov modelu Speedtail.
12.03.2019 / Marek Pokrývka

Portfólio automobilov z britského Wokingu v ostatných rokoch prudko expandovalo. Napriek tomu neplánuje McLaren vo svojom tempe poľaviť, okrem nástupcov vozidiel zo súčasných sérií Sports, Super a Ultimate pripravuje ďalšie rozširovanie svojej palety. Momentálne avizuje novinku kategórie GT. Využíva na to video, v ktorom ukazuje jej maskovaný prototyp.

Z proporcií auta je celkom evidentné, že pôjde o kupé s motorom uloženým uprostred. Oproti väčšine produktov tejto značky sa jeho krivky zdajú byť na pilotných záberoch pomerne jednoduché. Žiadne výrazné tvary nie sú viditeľné. Je však evidentné, že niektoré  plochy karosérie skrýva kamufláž v hrubej vrstve. O skutočnom dizajne toho teda asi veľa nevieme. Jasné nie je zatiaľ ani to, či bude pripravované vozidlo rýdzo dvojmiestne, alebo siahne po praktickejšom usporiadaní 2+2.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren zatiaľ povedal len to, že jeho Grand Tourer spojí dynamiku na súťažnej úrovni so schopnosťou prekonávať kontinenty. Spomenul tiež krásne a ľahké telo. Podľa automobilky má vozidlo vážiť vo svojej triede najmenej, pričom bude disponovať špičkovým pomerom výkonu a hmotnosti. Patriť má taktiež k najrýchlejším autám segmentu. Časť génov vraj zdedí od modelu Speedtail, ktorý má úžasné parametre. Pravdepodobne sa teda máme na čo tešiť.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×