Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model Y sa predvádza na prvej fotke

Debut nového elektromobilu sa odohrá už vo štvrtok, zatiaľ o ňom nie sú známe žiadne konkrétne informácie.
1 11.03.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami Elon Musk na sociálnej sieti potvrdil, že spoločnosť Tesla Motors pripravuje debut štvrtého člena svojho portfólia. Vo štvrtok 14. marca odhalí v Los Angeles dlhšie avizovaný Model Y. Pôjde o SUV stojace na obdobnej technike ako sedan označený číslom tri a dvojicu budú asi spájať aj niektoré dizajnové rysy. Naznačuje to čerstvo zverejnený materiál.

SUV bude niektorými rysmi pripomínať príbuzný sedan

Nový kalifornský elektromobil sme mohli doteraz vidieť len na nejasných náčrtoch, krátko pred premiérou sa predvádza na prvej fotke. Veľkú časť jeho tvarov na nej skrýva tieň. Napriek tomu je evidentná zavalitejšia silueta a väčšia svetlá výška než v prípade štvordverového typu, ale tiež mnohé podobné línie. To sa týka aj diódových svetlometov.

Tesla Model Y: Premiéra už onedlho

Nové elektrické SUV kalifornskej značky bude mať premiéru 14. marca, oproti sedanu Model 3 má byť o 10% väčšie a zároveň drahšie.

Musk dávnejšie povedal, že blízka príbuznosť medzi dvojicou S a X bola chybným krokom. Ypsilon by preto nemal byť len zvýšeným sedanom Model 3. S istou mierou technickej zhody však nepochybne môžeme rátať, minimálne batérie majú byť zhodné. Vyššia hmotnosť SUV mierne zníži dojazd. Presné číslo zatiaľ nepoznáme, dozvieme sa ho už o pár dní.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×