Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen v Ženeve: Buggy, raketa, nový Passat a osemvalec

INZERCIA
Ženevský autosalón prebieha v plnom prúde. Volkswagen má na ňom rozsiahlu expozíciu, na ktorej predstavil štyri svetové novinky!
5 12.03.2019 / PR článok

Autosalón v Ženeve sa odohráva pravidelne začiatkom marca. Patrí k najvýznamnejším automobilovým podujatiam na svete a tak na ňom Volkswagen nesmie chýbať. Pre návštevníkov si prichystal veľkú expozíciu plnú všetkých aktuálnych modelov, ale aj najhorúcejších noviniek či pekný koncept. A nie je to len o autách. Budúcnosť dopravy je rôznorodá a preto na stánku nájdete aj elektrickú kuriérsku trojkolku, či elektrokolobežku. Poďme sa však baviť o autách.

Ilustračné foto 5 fotografií v galérii Ilustračné foto Zdroj: Volkswagen

Showcar Volkswagenu bol tento rok trochu nezvyčajný: bola ňou elektrická buggy VW ID.Buggy. Možno sa to zdá byť zvláštne, doniesť na autosalón koncept určený pre ozaj okrajovú časť zákazníkov. ID.Buggy má však skrytú úlohu. V prvom rade chce demonštrovať, že aj elektromobil môže byť zábavný a plný charakteru. A v buggy bez strechy či dverí, schopnej brázdiť pláže a prímorský terén si užijete zábavy kopec. Najmä ak má jej elektromotor výkon 150 kW, krútiaci moment 310 Nm a na stovku ju vystrelí za 7,2 s! Volkswagen má s buggy aj historické prepojenie.

Ilustračné foto 5 fotografií v galérii Ilustračné foto Zdroj: Volkswagen

Originálna plážová buggy totiž vznikla na základe pôvodného VW Beetle a doteraz sa s týmto receptom vyrába. V rámci svojej druhej skrytej úlohy chce Volkswagen modelom ID.Buggy demonštrovať aj všestrannosť svojej elektrickej platformy. Dokonca sa ju chystá sprístupniť pre tretie strany, aby umožnil vzniknúť novým typom elektromobilov a sprístupniť ich čo najširšiemu publiku.
Milovníkov adrenalínu na stánku určite potešil nový Volkswagen T-Roc R. Ten má vlastne pohonné ústrojenstvo z Golfu R ukryté pod štýlovou, svalnatou karosériou SUV. To znamená 221 kW (300 koní), 400 Nm, pohon 4Motion a šprint na stvoku za 4,9 s. Lákavé, nie?

Ilustračné foto 5 fotografií v galérii Ilustračné foto Zdroj: Volkswagen

Svetovú výstavnú premiéru v Ženeve absolvoval aj vynovený Passat. Ten pod decentne modifikovanou karosériou ponúka modernejšiu elektroniku a asistenčné systémy, vďaka čomu je schopný čiastočne autonómnej jazdy až do rýchlosti 210 km/h (doteraz to bolo 60 km/h). Nový infotainment systém je vďaka zabudovanej eSIM karte neustále online a posádke ponúka užitočné služby – dopravné spravodajstvo, ceny pohonných hmôt, streamovanie hudby a mnoho ďalších.
Na záver spomeňme Touareg, ktorý už síce nie je úplne nový, ale pod jeho kapotu si môžete najnovšie objednať 4,0-litrový vznetový motor V8 s výkonom 310 kW (422 koní) a krútiacim momentom až 900 Nm!

Samozrejme, že na stánku nájdete aj nový T-Cross, Golf GTI TCR... Najlepšie je prísť sa do Ženevy pozrieť osobne!

Ilustračné foto 5 fotografií v galérii Ilustračné foto Zdroj: Volkswagen

Kompletný report z autosalónu, ale aj novinky, zaujímavé články, testy a fotografie nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Ilustračné foto 5 fotografií v galérii Ilustračné foto Zdroj: Volkswagen


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×