Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Startech si posvietil na aktuálny Vantage

Nemecký tuner mierne prepracoval exteriér anglického kupé a dal mu vlastné kolesá, okrem toho vyladil osemvalec na 600 koní.
8 08.03.2019 / Marek Pokrývka

Koncom roka 2011 predstavil Aston Martin ďalšiu generáciu svojho vstupného produktu, ktorý nesie označenie Vantage. Kupé zaujalo špecifickým vzhľadom i množstvom techniky nesúcej podpis Mercedes-AMG. Na aktuálny model si teraz posvietil Startech, úpravca spadajúci pod Brabus špecializujúci sa takmer výsostne na vozidlá britských značiek.

Najvýraznejšou vizuálnou zmenou je opustenie dvojfarebnej schémy 8 fotografií v galérii Najvýraznejšou vizuálnou zmenou je opustenie dvojfarebnej schémy Zdroj: Startech

Angličan prešiel navonok niekoľkými úpravami. V prvom rade zanevrel na pôvodnú kontrastnú schému, aj v spodnej časti sa jeho bodykit odel do farby karosérie. Výnimkou je len niekoľko karbónových dielcov. Tento materiál tvorí vstupy vzduchu na bokoch upravenej masky chladiča, detaily na blatníkoch, spätné zrkadlá a tiež difúzor, ktorý je mierne väčší než v sérii. Namiesto relatívne malých okrúhlych výfukových koncoviek navyše obsahuje mohutné lichobežníky. Balík završujú kolesá, Startech siahol po 21-palcových kúskoch z vlastnej ponuky.

Aston Martin v Ženeve: 2x motor v strede

Angličania predviedli koncept civilnejšieho súrodenca hyperšportu Valkyrie i budúceho rivala modelov Ferrari F8 Tributo a Mclaren 720S.

Okrem úprav vzhľadu sa nemecký tuner venoval aj priestoru pod kapotou. V ňom sa nachádza dvakrát prepĺňaný osemvalc s objemom štyri litre, ktorý poznáme z množstva áut označených trojcípou hviezdou. Štandardne dosahuje výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 685 Nm. Pod taktovkou tunera sa hodnoty zmenili na 441 kW (600 k) a 775 Nm, čo sa odrazilo na parametroch. Zrýchlenie na stovku teraz trvá 3,4 sekundy (- 0,3 s). Maximálna rýchlosť je 320 km/h, teda o šesť čísel viac než doposiaľ. Presnú cenu úprav pre model Vantage zatiaľ Startech nezverejnil.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×