Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Experiment: Vie poleno nahradiť koleso?

TOP VIDEO
Po strate kolesa musel vodič ruského autobusu riešiť, ako ho odtiahnu. Pod listové pružiny sa rozhodol vložiť veľké drevo.
06.03.2019 / Marek Pokrývka

Rezerva patrila dlhé desaťročia k samozrejmej súčasti vybavenia automobilov, no situácia sa postupom času zmenila. Dnes sú bežné lepiace sady či pneumatiky typu run-flat. No v prípade úplnej straty kolesa to nepomôže a práve takúto situáciu musel nedávno riešiť istý vodič malého autobusu v Rusku. Rozhodol sa vyskúšať naozaj netradičný experiment.

Indická žena s autom vyskočila z predajne

Šoférka priamo v showroome naštartovala Hyundai i20 a dupla na plyn. Vozidlo preletelo sklom, pričom po páde pokračovalo v jazde.

Pri hľadaní chýbajúcej podpory v jednom rohu karosérie sa šofér spýtal otázku, ktorá nepochybne máta mnohých. Vie poleno nahradiť koleso? Ako ukazuje záznam nakrútený svedkom tejto bizarnosti, v tomto prípade je odpoveď kladná. Odtiahnutie nákladným vozidlom autobus zvládol. Veľké drevo podložené pod listovými pružinami síce dymilo a počas cesty sa nepochybne o asfalt značne zbrúsilo, ale svoju núdzovú úlohu evidentne zvládlo.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×