Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus Widestar 800: Stovku strelí za 4,1 s

Doposiaľ najextrémnejšia verzia nového Géčka vznikla v Bottrope. Má ohromný výkon a široký bodykit, ale tiež luxusný interiér.
23 1 príspevok 04.03.2019 / Marek Pokrývka

Od predstavenia druhej generácie legendárnej triedy G už uplynul nejaký ten piatok a stretnúť jej reprezentantov nie je nič výnimočné. Mnohé autá sa už dostali aj do rúk tunerov. Medzi nimi nemôže chýbať Brabus, ktorý už vlani v lete prezentoval modifikovaný model G 500. Následne ukázal balík Widestar 700 vychádzajúci z verzie G63. Teraz ide ešte ďalej, čo súvisí so Ženevou.

Pod kapotou tohto hranatého Mercedesu je až 800 koní 23 fotografií v galérii Pod kapotou tohto hranatého Mercedesu je až 800 koní Zdroj: Brabus

Na pôde významného veľtrhu bude spoločnosť z Bottropu prezentovať Mercedes-AMG prestavaný na model nesúci označenie Widestar 800. Zmena čísla hovorí jasnou rečou, štvorlitrový dvakrát prepĺňaný osemvalec má oproti minulosti ešte ďalších sto koní navyše. Vďaka výkon 588 kW (800 k) a krútiacemu momentu rovných 1 000 Nm strelí stovku len za 4,1 sekundy. Na takéto monštrum ide o úžasné číslo. Nemenej úctyhodné je najvyššie tempo 240 km/h, ktoré je ale výsledkom elektronického limitu. Svaly vozidla držia na uzde aj posilnené brzdy či upravený podvozok.

Hranatý off-road prešiel okrem posilnenia pohonnej jednotky aj množstvom ďalších zásahov, no väčšinu z nich prezentoval Brabus už vlani. Balík zahŕňa v prvom rade mohutne rozšírené blatníky vyplnené až 23-palcovými kolesami. Géčko má upravené nárazníky s väčšími vstupnými otvormi, nafúknutú kapotu, strešnú nadstavbu s extra LED svetlami a veľkým viacdielnym krídlom či modifikovaný zadný nárazník. Pri tvorbe bodykitu mali už tradične veľké slovo uhlíkové vlákna.

V kabíne off-roadu hrala prvé husle luxusná atmosféra 23 fotografií v galérii V kabíne off-roadu hrala prvé husle luxusná atmosféra Zdroj: Brabus

Karbón nechýba ani v interiéri, ktorý prešiel kompletným prečalúnením. Vďaka záľahe fajnovej prešívanej kože s karamelovým odtieňom pôsobí ešte luxusnejšie než v sérii. Prispievajú k tomu farebne zladené koberčeky či strop, pričom jeho súčasťou sú prídavné ukazovatele pre vzadu sediacich i optické vlákna imitujúce nočnú oblohu. Inšpiráciou bol evidentne Rolls-Royce.

Mercedes triedy G: Citlivo vyšľachtený tank

PRVÁ JAZDA Druhá generácia terénnej legendy si zachovala svoje kľúčové vlastnosti i terénny talent, no je luxusnejšia a omnoho lepšia na ceste.

V porovnaní s produktmi z Goodwoodu bude brutálne upravený Mercedes iste lacnejší. No rátať možno s desiatkami tisíc navyše oproti sériovému modelu, ktorý sa u nás predáva od 149 682 eur. Presnú cenu za extrémny bodykit a vyladenie na 800 koní sa možno dozvieme v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×