Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus Widestar 800: Stovku strelí za 4,1 s

Doposiaľ najextrémnejšia verzia nového Géčka vznikla v Bottrope. Má ohromný výkon a široký bodykit, ale tiež luxusný interiér.
23 1 príspevok 04.03.2019 / Marek Pokrývka

Od predstavenia druhej generácie legendárnej triedy G už uplynul nejaký ten piatok a stretnúť jej reprezentantov nie je nič výnimočné. Mnohé autá sa už dostali aj do rúk tunerov. Medzi nimi nemôže chýbať Brabus, ktorý už vlani v lete prezentoval modifikovaný model G 500. Následne ukázal balík Widestar 700 vychádzajúci z verzie G63. Teraz ide ešte ďalej, čo súvisí so Ženevou.

Pod kapotou tohto hranatého Mercedesu je až 800 koní 23 fotografií v galérii Pod kapotou tohto hranatého Mercedesu je až 800 koní Zdroj: Brabus

Na pôde významného veľtrhu bude spoločnosť z Bottropu prezentovať Mercedes-AMG prestavaný na model nesúci označenie Widestar 800. Zmena čísla hovorí jasnou rečou, štvorlitrový dvakrát prepĺňaný osemvalec má oproti minulosti ešte ďalších sto koní navyše. Vďaka výkon 588 kW (800 k) a krútiacemu momentu rovných 1 000 Nm strelí stovku len za 4,1 sekundy. Na takéto monštrum ide o úžasné číslo. Nemenej úctyhodné je najvyššie tempo 240 km/h, ktoré je ale výsledkom elektronického limitu. Svaly vozidla držia na uzde aj posilnené brzdy či upravený podvozok.

Hranatý off-road prešiel okrem posilnenia pohonnej jednotky aj množstvom ďalších zásahov, no väčšinu z nich prezentoval Brabus už vlani. Balík zahŕňa v prvom rade mohutne rozšírené blatníky vyplnené až 23-palcovými kolesami. Géčko má upravené nárazníky s väčšími vstupnými otvormi, nafúknutú kapotu, strešnú nadstavbu s extra LED svetlami a veľkým viacdielnym krídlom či modifikovaný zadný nárazník. Pri tvorbe bodykitu mali už tradične veľké slovo uhlíkové vlákna.

V kabíne off-roadu hrala prvé husle luxusná atmosféra 23 fotografií v galérii V kabíne off-roadu hrala prvé husle luxusná atmosféra Zdroj: Brabus

Karbón nechýba ani v interiéri, ktorý prešiel kompletným prečalúnením. Vďaka záľahe fajnovej prešívanej kože s karamelovým odtieňom pôsobí ešte luxusnejšie než v sérii. Prispievajú k tomu farebne zladené koberčeky či strop, pričom jeho súčasťou sú prídavné ukazovatele pre vzadu sediacich i optické vlákna imitujúce nočnú oblohu. Inšpiráciou bol evidentne Rolls-Royce.

Mercedes triedy G: Citlivo vyšľachtený tank

PRVÁ JAZDA Druhá generácia terénnej legendy si zachovala svoje kľúčové vlastnosti i terénny talent, no je luxusnejšia a omnoho lepšia na ceste.

V porovnaní s produktmi z Goodwoodu bude brutálne upravený Mercedes iste lacnejší. No rátať možno s desiatkami tisíc navyše oproti sériovému modelu, ktorý sa u nás predáva od 149 682 eur. Presnú cenu za extrémny bodykit a vyladenie na 800 koní sa možno dozvieme v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×