Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Huracán Evo sa chystá na leto

Na ženevskom autosalóne predvedú Taliani obe karosérie superšportu, Spyderu trvá zdolanie stovky o dve desatiny dlhšie než kupé.
17 27.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka stiahlo Lamborghini virtuálnu plachtu z modifikovaného typu Huracán, ktorý dostal prívlastok Evo. Omladeného desaťvalcového býka ukáže talianska automobilka v Ženeve. No prezentovať tam nebude len v januári odhalené kupé, superšport sa už totiž chystá na leto. Pod svetlami výstaviska Palexpo teda uvidíme aj otvorené vyhotovenie Spyder.

Úpravami karosérie roadster kopíruje uzatvorený model 17 fotografií v galérii Úpravami karosérie roadster kopíruje uzatvorený model Zdroj: Lamborghini

Roadster predstavený vo výraznej zelenej farbe napĺňa očakávania. Zachoval si elektricky ovládanú plátennú strechu, s ktorou možno manipulovať do rýchlosti 50 km/h. Pohyb jedným smerom jej trvá rovnakých sedemnásť sekúnd ako doteraz. Partie kryjúce uskladnený textil facelift nezasiahol, identickú sú aj chladiace žiabre nad pohonnou jednotkou.

Bodykit otvoreného superšportu prešiel rovnakými zmenami ako kupé, na scénu teda prišli agresívnejšie tvary zlepšujúce aerodynamické vlastnosti. Okrem ostro štylizovaného predného nárazníka možno omladený variant Spyder spoznať aj podľa zadného spojlera a dvoch okrúhlych koncoviek výfuku nad veľkým difúzorom. Neodmysliteľnou súčasťou faceliftu boli disky kolies.

V základe stojí Huracán Evo Spyder takmer štvrť milióna 17 fotografií v galérii V základe stojí Huracán Evo Spyder takmer štvrť milióna Zdroj: Lamborghini

Srdcom talianskeho roadsteru je atmosférický 5,2-litrový desaťvalec, ktorý dosahuje maximálny výkon 471 kW (640 k) a krútiaci moment 600 Nm. Všetky kolesá poháňa skrz dvojspojkovú prevodovku. Táto technika dokáže býka za 3,1 sekundy rozbehnúť na stovku, čo je o dve desatiny horšie než v prípade kupé. Pri šprinte na dvojnásobnú métu trvajúcom 9,3 sekundy je rozdiel o desatinku väčší. Maximálna rýchlosť je prekvapujúco identická, ide o hodnotu 325 km/h.

Huracán Evo sa doťahuje na Performante

Desaťvalcový býk dostal upravený bodykit, veľkú obrazovku na centrálnej konzole a množstvo techniky zdedenej po ostrejšej verzii, vrátane motora.

Mierne zhoršenie parametrov má na svedomí vyššia hmotnosť otvoreného modelu, v suchom stave má vážiť 1 542 kilogramov. Nevýhodou tohto variantu je tiež jeho cena. Lamborghini udáva pre model Huracán Evo Spyder odporúčanú čiastku 202 437 eur bez daní, po ich zarátaní sa teda cena bez opcií blíži k hranici štvrť milióna v európskej mene.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×