Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dieselgate dobehol už aj Ford

Dieselgate sa stále nekončí a tentokrát zasiahol aj Ford. Pokuty ani sankcie zatiaľ nehrozia, no neskôr sa môže situácia zmeniť.
23.02.2019 / TASR

Americká automobilka Ford Motor začala vyšetrovať, či údaje o spotrebe a emisiách širokej škály jej vozidiel nie sú podhodnotené. Spoločnosť uviedla, že v septembri ju skupina zamestnancov informovala o možných problémoch s matematickým modelom, ktorý bol použitý pri výpočte emisií a spotreby. To prinútilo automobilku nájsť externú firmu na vykonanie testov.

Testovanie sa začne na malých pick-upoch Ford Ranger z roku 2019. Ak odhalia problémy, spoločnosť začne skúmať aj modely z roku 2017. Ford zatiaľ nemá žiadne dôkazy o tom, že čísla o spotrebe alebo emisiách sú nesprávne, ale rozhodol sa ich preveriť. Domnieva sa tiež, že je príliš skoro hovoriť o tom, koľko a ktoré modely by sa mohli zapojiť do testovania.

Ak vyšetrovanie odhalí nesprávne čísla, Ford bude musieť prehodnotiť svoje údaje o spotrebe na najazdený kilometer a požiadať agentúru na ochranu životného prostredia EPA, aby mu schválila nové nálepky na okná, rovnako ako uhradiť majiteľom jeho vozidiel rozdiely medzi deklarovanou a skutočnou spotrebou.  Automobilka by tiež mohla čeliť sankciám od vládnych agentúr.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×