Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Na marcovom autosalóne uvidíme koncept kórejského elektromobilu, ktorý spredu zaujme tvarom svetlometov i logom značky.
1 23.02.2019 / Marek Pokrývka

Počas týždňa prebehla internetom skica, ktorá údajne zachytáva model XCeed. Má ísť o štvrtého člena modelového radu disponujúceho väčšou svetlou výškou a terénnym dizajnom. Jeho premiéra by sa mohla podľa zákulisných informácií odohrať už v Ženeve. Tento debut potvrdený nie je, Kia však na výstavisku určite predstaví elektrickú štúdiu.

Kórejská automobilka zatiaľ o koncepte neprezradil žiadne detaily

Zatiaľ nepomenované vozidlo ukázala kórejská automobilka na fotografii zachytávajúcej jeho prednú časť. Dominujú jej prepojené diódové svetlá evokujúce okuliare. Okrem nich je podsvietené aj logo značky, ktoré má neštandardnú formu bez typického oválu. Zmenený je tiež rez písma. Obrázok ukazuje tvary kapoty a časť nárazníka, viditeľné sú aj kamery nahrádzajúce spätné zrkadlá.

Kia XCeed: Žilinský crossover prichádza

Možno už na ženevskom autosalóne spoznáme posledný kúsok skladačky menom Ceed, ktorý bude mať väčšiu svetlú výšku a terénny imidž.

Koncept má mohutné blatníky, ktoré napomáhajú v nízkom a širokom dojme. Očakávať teda môžeme dynamické proporcie. Ohľadom technickej stránky zatiaľ nevieme nič, potvrdený je akurát rýdzo elektrický pohon. Bližšie detaily zverejní Kia pravdepodobne v najbližších dňoch.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×