Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.
1 1 príspevok 22.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára uplynuli tri roky od konca výroby ikonického off-roadu Land Rover Defender. Ohľadom jeho nástupcu sa špekuluje dlhé roky a krátko pred silvestrovskými oslavami zverejnila automobilka zábery prototypu. Dizajnové finesy na nich kryla kamufláž. Na jej zhodenie si musíme počkať, interiér však už sčasti poznáme. Aký bude teda náhradník legendy zvnútra?

Takto by mal vyzerať kokpit budúcej generácie britského off-roadu

Fotografia pôvodne publikovaná už zrušeným kontom na sociálnej sieti Twitter ukazuje časť kabíny terénneho vozidla. Pôsobí autentický, aj keď evidentne nejde o vnútro sériovej verzie. Naznačujú to chýbajúce piktogramy na volante či ovládačoch na centrálnej konzole. Označené sú akurát kovové pedále a volič automatickej prevodovky známy z viacerých produktov koncernu JLR.

Defender bude evidentne výrazne komunikovať svoje meno, ktoré je na palubnej doske pred spolujazdcom i namiesto loga Land Rover uprostred volantu. Ten zaujme hranatými ramenami pripevnenými k vencu prvkami pripomínajúcimi nity. Dielec je rovnako ako sedadlá či vrchná časť palubovky potiahnutý kožou, no spodok interiéru vyznáva už na prvý pohľad robustné plasty. Na fotografii môžeme vidieť centrálnu obrazovku infotainmentu i výrez na päte čelného skla evidentne patriaci head-up displeju.

Land Rover Defender: Prvé fotky prototypu

Ikona terénnych automobilov príde počas budúceho roka v kompletne novej generácii, ktorá v kamufláži pripomína staršie Discovery.

Nástupca legendy bude teda luxusnejší a podstatne lepšie vybavený než originál, no vzdá mu hold geometrickými tvarmi a celkovou odolnosťou. S predchodcom ho bude spájať aj montáž minimálne dvoch karosérií. Na výber bude opäť krátky trojdverový model a predĺžený s piatimi dverami, no šušká sa tiež o vyhotovení pick-up. Definitívna je vraj výroba v Nitre.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×