Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.
1 1 príspevok 22.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára uplynuli tri roky od konca výroby ikonického off-roadu Land Rover Defender. Ohľadom jeho nástupcu sa špekuluje dlhé roky a krátko pred silvestrovskými oslavami zverejnila automobilka zábery prototypu. Dizajnové finesy na nich kryla kamufláž. Na jej zhodenie si musíme počkať, interiér však už sčasti poznáme. Aký bude teda náhradník legendy zvnútra?

Takto by mal vyzerať kokpit budúcej generácie britského off-roadu

Fotografia pôvodne publikovaná už zrušeným kontom na sociálnej sieti Twitter ukazuje časť kabíny terénneho vozidla. Pôsobí autentický, aj keď evidentne nejde o vnútro sériovej verzie. Naznačujú to chýbajúce piktogramy na volante či ovládačoch na centrálnej konzole. Označené sú akurát kovové pedále a volič automatickej prevodovky známy z viacerých produktov koncernu JLR.

Defender bude evidentne výrazne komunikovať svoje meno, ktoré je na palubnej doske pred spolujazdcom i namiesto loga Land Rover uprostred volantu. Ten zaujme hranatými ramenami pripevnenými k vencu prvkami pripomínajúcimi nity. Dielec je rovnako ako sedadlá či vrchná časť palubovky potiahnutý kožou, no spodok interiéru vyznáva už na prvý pohľad robustné plasty. Na fotografii môžeme vidieť centrálnu obrazovku infotainmentu i výrez na päte čelného skla evidentne patriaci head-up displeju.

Land Rover Defender: Prvé fotky prototypu

Ikona terénnych automobilov príde počas budúceho roka v kompletne novej generácii, ktorá v kamufláži pripomína staršie Discovery.

Nástupca legendy bude teda luxusnejší a podstatne lepšie vybavený než originál, no vzdá mu hold geometrickými tvarmi a celkovou odolnosťou. S predchodcom ho bude spájať aj montáž minimálne dvoch karosérií. Na výber bude opäť krátky trojdverový model a predĺžený s piatimi dverami, no šušká sa tiež o vyhotovení pick-up. Definitívna je vraj výroba v Nitre.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×