Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia XCeed: Žilinský crossover prichádza

Možno už na ženevskom autosalóne spoznáme posledný kúsok skladačky menom Ceed, ktorý bude mať väčšiu svetlú výšku a terénny imidž.
1 1 príspevok 21.02.2019 / Marek Pokrývka

V segmente nižšej strednej triedy majú Kórejci čoraz výraznejšie slovo, počas ostatných mesiacov uviedli špičkový hot-hatch Hyundai i30 Nštýlové kombi Kia ProCeed. Rodina druhého menovaného pritom stále nie je úplná. Automobilka nedávno oficiálne priznala, že pripravuje ešte jedného člena. Rovnako ako jeho príbuzní bude schádzať z pásov fabriky v Tepličke nad Váhom.

Tvary kórejskej novinky naznačuje dizajnová skica

Ohľadom identity štvrtého variantu Ceed sa dlhšie špekuluje, väčšinou sa skloňoval zvýšený hatchback s terénnym štýlom. Tento scenár potvrdili zákulisné klebety i fotografie prototypov. Objavilo sa tiež meno novinky, mala by byť pokrstená ako XCeed. Údajne bude mať premiéru v Ženeve. Momentálne sa objavil prvý obrázok prezrádzajúci, že žilinský crossover naozaj prichádza.

Skica naznačuje, že posledný člen kórejskej rodiny bude mať špecifickú karosériu. Pravdepodobne dostane výraznejšie skosené zadné okno než východiskový hatchback a odlišné koncové svetlá. Očakávať možno tiež rozdielne nárazníky s tmavými plastmi, ktoré obopnú aj blatníky. Na náčrte ich vypĺňajú obrovské kolesá. Samozrejme, v realite budú podstatne menšie.

Kia ProCeed GT: Emócie a rozum zo Žiliny

Nový kórejský kompakt prináša zaujímavý mix vlastností, je štýlový a rýchly bez praktických ústupkov či vesmírnej cenovky.

Podľa neoficiálnych informácií bude Kia XCeed disponovať obdobnými motormi ako ostatní členovia modelového radu, no montovať sa má aj ako plug-in hybrid. Techniku by jej mal venovať typ Niro. Okrem toho sa šušká o uvedení digitálneho prístrojového panela, ktorý si postupne nájde cestu aj do ostatných vyhotovení kompaktu. Oficiálne informácie sa snáď dozvieme už čoskoro.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×