Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin Project 003 na pilotnej fotke

Britská značka ukázala ďalšie nekompromisné vozidlo, ktoré má mať hybridný pohon s výkonom 800 až 1 000 koní. Možno ho uvidíme už v Ženeve.
1 21.02.2019 / Marek Pokrývka

Do novovznikajúcej kategórie hyperšportov s extrémnou aerodynamikou a technickými riešeniami onedlho vstúpi aj Aston Martin, ktorý chystá kupé Valkyrie údajne porovnateľné s monopostmi F1. Okrem toho pracuje na ďalšom vozidle s centrálnym uložením motora idúcim proti tradíciám značky. V septembri ho firma ukázala prostredníctvom skice, teraz prichádza na prvej fotke.

Inšpirácia pretekársky modelmi je zozadu nepopierateľná

Novinka pokrstená pracovne ako Project 003 bude skromnejšie dimenzovaná a mierne civilnejšia než typ Valkyrie, ale gény motoršportu budú opäť nefalšované. Na obrázku môžeme okrem diódových koncových svetiel vidieť náznak obrovského difúzora i prítlačné krídlo. Karoséria disponuje poriadne širokými blatníkmi, pričom neobsahuje zadné okno. Jeho miesto totiž zaujme vstup vzduchu do motora lemovaný dvomi okrúhlymi výfukovými komínmi smerujúcimi nahor.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Britský automobil má byť poháňaný prepĺňaným šesťvalcom doplneným elektrinou, pričom výkon hybridnej sústavy údajne dosiahne 800 až 1 000 koní. Neoficiálne zdroj hovoria o označení Valhalla vychádzajúcom opäť zo severskej mytológie. Aston Martin už vlani ohlásil, že svoj menší hyperšport uvedie koncom roka 2021 a vyrobí z neho limitovanú sériu 500 exemplárov. Kompletné detaily sa teoreticky môžeme dozvedieť  počas premiéry na ženevskom autosalóne.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×