Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

TOP VIDEO
Desať sekúnd po zhasnutí zelenej sa šofér elektromobilu snažil ohromnou rýchlosťou prejsť križovatkou, v ktorej sa otáčalo SUV.
21.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom týždňa sme informovali o zázname zachytávajúcom s veľkou pravdepodobnosťou perfektnú reakciu bezpečnostných systémov sedanu Tesla Model 3. Ani moderné technológie amerických elektromobilov však nedokážu zabrániť katastrofe, keď nejaký vodič jazdí ako psychopat. Jedného takého nakrútila priemyselná kamera v Miami Beach.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Mrazivé zábery ukazujú veľké SUV Infiniti, ktoré sa snaží legálne otáčať v križovatke. Do záberu však zrazu doslova vletí biely Model S. Zelená na semafore v jeho smere zhasla už desať sekúnd dozadu, šofér elektromobilu sa napriek tomu snaží prejsť. Podľa vyjadrení polície dosiahol tempo až 206 km/h. Pred otáčajúcim sa vozidlom začal prudko brzdiť, napriek tomu doňho narazil v tempe odhadovanom na 150 km/h.

Kolízia japonské auto takmer roztrhala na polovice. Jeho traja pasažieri utrpeli vážne zranenia, no haváriu prežili. K tomu nepochybne prispel aj rýchly zásah záchranárov stojacich hneď vedľa. Šialený vodič Tesly má na krku tri obvinenia a zdá sa, že skončí za mrežami.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Každý motorista so zdravým pudom sebazáchovy si uvedomuje, že alkohol za volant nepatrí. No nemyslite si, že ste z obliga, ak neprekročíte hranicu trestného...

Zostatkový alkohol: Čo zaň hrozí? Neriskujte!

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×