Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

TOP VIDEO
Desať sekúnd po zhasnutí zelenej sa šofér elektromobilu snažil ohromnou rýchlosťou prejsť križovatkou, v ktorej sa otáčalo SUV.
21.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom týždňa sme informovali o zázname zachytávajúcom s veľkou pravdepodobnosťou perfektnú reakciu bezpečnostných systémov sedanu Tesla Model 3. Ani moderné technológie amerických elektromobilov však nedokážu zabrániť katastrofe, keď nejaký vodič jazdí ako psychopat. Jedného takého nakrútila priemyselná kamera v Miami Beach.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Mrazivé zábery ukazujú veľké SUV Infiniti, ktoré sa snaží legálne otáčať v križovatke. Do záberu však zrazu doslova vletí biely Model S. Zelená na semafore v jeho smere zhasla už desať sekúnd dozadu, šofér elektromobilu sa napriek tomu snaží prejsť. Podľa vyjadrení polície dosiahol tempo až 206 km/h. Pred otáčajúcim sa vozidlom začal prudko brzdiť, napriek tomu doňho narazil v tempe odhadovanom na 150 km/h.

Kolízia japonské auto takmer roztrhala na polovice. Jeho traja pasažieri utrpeli vážne zranenia, no haváriu prežili. K tomu nepochybne prispel aj rýchly zásah záchranárov stojacich hneď vedľa. Šialený vodič Tesly má na krku tri obvinenia a zdá sa, že skončí za mrežami.


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×