Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

TOP VIDEO
Desať sekúnd po zhasnutí zelenej sa šofér elektromobilu snažil ohromnou rýchlosťou prejsť križovatkou, v ktorej sa otáčalo SUV.
21.02.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom týždňa sme informovali o zázname zachytávajúcom s veľkou pravdepodobnosťou perfektnú reakciu bezpečnostných systémov sedanu Tesla Model 3. Ani moderné technológie amerických elektromobilov však nedokážu zabrániť katastrofe, keď nejaký vodič jazdí ako psychopat. Jedného takého nakrútila priemyselná kamera v Miami Beach.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Mrazivé zábery ukazujú veľké SUV Infiniti, ktoré sa snaží legálne otáčať v križovatke. Do záberu však zrazu doslova vletí biely Model S. Zelená na semafore v jeho smere zhasla už desať sekúnd dozadu, šofér elektromobilu sa napriek tomu snaží prejsť. Podľa vyjadrení polície dosiahol tempo až 206 km/h. Pred otáčajúcim sa vozidlom začal prudko brzdiť, napriek tomu doňho narazil v tempe odhadovanom na 150 km/h.

Kolízia japonské auto takmer roztrhala na polovice. Jeho traja pasažieri utrpeli vážne zranenia, no haváriu prežili. K tomu nepochybne prispel aj rýchly zásah záchranárov stojacich hneď vedľa. Šialený vodič Tesly má na krku tri obvinenia a zdá sa, že skončí za mrežami.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×