Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

JE Design sa venoval modelu Cupra Ateca

Kompaktné španielske SUV dostalo od úpravu nadstavce blatníkov, disky kolies s priemerom 19 a 20 palcov i šesťdesiat koní k dobru.
10 3 príspevky 20.02.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami prezradila mladá značka Cupra, že do Ženevy prinesie bližšie nešpecifikované SUV. Pravdepodobne pôjde o vozidlo zachytené uniknutou fotkou ešte počas minulého roka. Zatiaľ ponúka dcéra automobilky Seat jeden produkt, športovo ladený model Ateca. Tomu sa teraz venoval známy nemecký tuner JE Design.

Pod kapotou tohto modelu sa skrýva až 360 konských síl 10 fotografií v galérii Pod kapotou tohto modelu sa skrýva až 360 konských síl Zdroj: JE Design

Tradičný úpravca španielskych áut sa pozrel na vizuálnu i technickú stránku novinky. Svalnatejší vzhľad sa snažil dosiahnuť inštaláciou nadstavcov blatníkov, v ktorých sa môžu krútiť disky s priemerom 19 alebo 20 palcov. Na predstavenom aute predviedla firma dve rôzne sady ráfikov. Vzhľad vozidla ovplyvnilo aj zníženie, vďaka kratším pružinám kleslo o 30 milimetrov.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Už sériovo je prepĺňaný benzínový štvorvalec modelu Cupra Ateca ostrý, dokáže dosiahnuť najvyšší výkon 221 kW (300 k) a krútiaci moment 400 Nm. Špecialisti z JE Design tieto čísla výrazne zvýšili pomocou softvérovej úpravy. Zásahy do riadiacej jednotky znamenali navýšenie parametrov na 265 kW (360 k) a 450 Nm. Takto vyladené kompaktné SUV šprintuje na stovku za 4,8 sekundy a dosiahne najviac 259 km/h. Cena kompletného balíka úprav presahuje 9-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×