Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

JE Design sa venoval modelu Cupra Ateca

Kompaktné španielske SUV dostalo od úpravu nadstavce blatníkov, disky kolies s priemerom 19 a 20 palcov i šesťdesiat koní k dobru.
10 3 príspevky 20.02.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami prezradila mladá značka Cupra, že do Ženevy prinesie bližšie nešpecifikované SUV. Pravdepodobne pôjde o vozidlo zachytené uniknutou fotkou ešte počas minulého roka. Zatiaľ ponúka dcéra automobilky Seat jeden produkt, športovo ladený model Ateca. Tomu sa teraz venoval známy nemecký tuner JE Design.

Pod kapotou tohto modelu sa skrýva až 360 konských síl 10 fotografií v galérii Pod kapotou tohto modelu sa skrýva až 360 konských síl Zdroj: JE Design

Tradičný úpravca španielskych áut sa pozrel na vizuálnu i technickú stránku novinky. Svalnatejší vzhľad sa snažil dosiahnuť inštaláciou nadstavcov blatníkov, v ktorých sa môžu krútiť disky s priemerom 19 alebo 20 palcov. Na predstavenom aute predviedla firma dve rôzne sady ráfikov. Vzhľad vozidla ovplyvnilo aj zníženie, vďaka kratším pružinám kleslo o 30 milimetrov.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Už sériovo je prepĺňaný benzínový štvorvalec modelu Cupra Ateca ostrý, dokáže dosiahnuť najvyšší výkon 221 kW (300 k) a krútiaci moment 400 Nm. Špecialisti z JE Design tieto čísla výrazne zvýšili pomocou softvérovej úpravy. Zásahy do riadiacej jednotky znamenali navýšenie parametrov na 265 kW (360 k) a 450 Nm. Takto vyladené kompaktné SUV šprintuje na stovku za 4,8 sekundy a dosiahne najviac 259 km/h. Cena kompletného balíka úprav presahuje 9-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×