Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

JE Design sa venoval modelu Cupra Ateca

Kompaktné španielske SUV dostalo od úpravu nadstavce blatníkov, disky kolies s priemerom 19 a 20 palcov i šesťdesiat koní k dobru.
10 3 príspevky 20.02.2019 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami prezradila mladá značka Cupra, že do Ženevy prinesie bližšie nešpecifikované SUV. Pravdepodobne pôjde o vozidlo zachytené uniknutou fotkou ešte počas minulého roka. Zatiaľ ponúka dcéra automobilky Seat jeden produkt, športovo ladený model Ateca. Tomu sa teraz venoval známy nemecký tuner JE Design.

Pod kapotou tohto modelu sa skrýva až 360 konských síl 10 fotografií v galérii Pod kapotou tohto modelu sa skrýva až 360 konských síl Zdroj: JE Design

Tradičný úpravca španielskych áut sa pozrel na vizuálnu i technickú stránku novinky. Svalnatejší vzhľad sa snažil dosiahnuť inštaláciou nadstavcov blatníkov, v ktorých sa môžu krútiť disky s priemerom 19 alebo 20 palcov. Na predstavenom aute predviedla firma dve rôzne sady ráfikov. Vzhľad vozidla ovplyvnilo aj zníženie, vďaka kratším pružinám kleslo o 30 milimetrov.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Už sériovo je prepĺňaný benzínový štvorvalec modelu Cupra Ateca ostrý, dokáže dosiahnuť najvyšší výkon 221 kW (300 k) a krútiaci moment 400 Nm. Špecialisti z JE Design tieto čísla výrazne zvýšili pomocou softvérovej úpravy. Zásahy do riadiacej jednotky znamenali navýšenie parametrov na 265 kW (360 k) a 450 Nm. Takto vyladené kompaktné SUV šprintuje na stovku za 4,8 sekundy a dosiahne najviac 259 km/h. Cena kompletného balíka úprav presahuje 9-tisíc eur.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×