Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.
1 19.02.2019 / Marek Pokrývka

Z veľkých mien sa na tohtoročnom autosalóne v Ženeve neobjaví ani Volvo. Švédsku firmu však má pod svetlami výstaviska Palexpo reprezentovať dcéra zameraná na alternatívne pohony, ktorá plánuje prezentovať svoj druhý model. Polestar 2 bude elektrický sedan strednej triedy. Je teda jasné, že jeho hlavným súperom sa stane Tesla Model 3. Čo na ňu chystá?

Elektromobil neskryje vizuálnu spätosť s modelmi Volvo

Severania doposiaľ zverejnili niekoľko detailov zachytávajúcich chystané vozidlo, teraz pridávajú ďalší. Čiastočne predvádza dizajn zadnej časti. V nej sa objavia diódové svetlá s tvarom typickým pre súčasné modely Volvo, tu však bude poňatý ostrejšie a prepojený v spodnej časti. Samozrejmosťou je diódová technológia s čírym prekrytím.

Elektromobil údajne dosiahne výkon asi 294 kW (400 k) a na jedno nabitie prejde až 500 km, tieto parametre však zatiaľ nie sú potvrdené. No automobilka už dala oficiálnu pečať čomusi inému. Polestar 2 bude prvým sériovo vyrábaným vozidlom, ktoré využije infotainment s operačným systémom Android od spoločnosti Google. Ten bude zahŕňať mnohé aplikácie známe z telefónov.

Polestar 2: Elektrický sedan už onedlho

Tesla Model 3 dostane severského súpera, ktorý by mal dosahovať najvyšší výkon asi 400 koní a na jedno nabitie prejsť 480 km.

Švédsky sedan spoznáme pred začiatkom ženevskom veľtrhu, jeho odhalenie sa odohrá ešte vo februári. Naplánované je na 27. deň mesiaca. Z novinky nespadne plachta na žiadnom živom podujatí, premiéra bude prebiehať striktne on-line. Polestar to vysvetľuje minimalizáciou vplyvu na životné prostredie. Štandardne totiž na podobné udalosti prilietajú hostia z celého sveta, čo sa vždy odrazí na finálnom účte. Za zelenými rečami teda pokojne môže byť šetrenie.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×