Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mustang Shelby GT500: Ako znie beštia?

TOP VIDEO
Špičková verzia ikonického Američana disponuje poriadnym stádom koní a rachotením výfukového potrubia to dáva najavo.
4 príspevky 19.02.2019 / Marek Pokrývka

Na januárovom autosalóne v Detroite debutoval okrem iného aj najvýkonnejší sériový Mustang všetkých čias. Model nesúci ikonické označenie Shelby GT500 naplnil očakávania mnohých svojím športovým vzhľadom i technickou stránkou krútiacou sa okolo 5,2-litrového osemvalca s kompresorom, ktorý dosahuje výkon viac než 515 kW (700 k). Ako americká beštia znie?

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Jeden z prvých exemplárov svalovca mali k dispozícii ľudia z magazínu Road&Track, ktorý nakrútili krátke video zamerané na zvuk novinky. Ford na ňom predvedie rôzne režimy svojho výfuku. Od tlmeného bublania prejde až do poriadneho plechového rachotu a vypočuť si tento koncert sprevádzaný praskaním v potrubí stojí za to.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×