Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.
19.02.2019 / TASR

Predaj áut v Číne zaznamenal pokles aj v januári, už siedmy mesiac po sebe. Navyše, tempo poklesu sa oproti záveru minulého roka ešte zrýchlilo.

Čínske združenie výrobcov automobilov (CAAM) pre agentúru Reuters uviedlo, že v januári sa v krajine predalo 2,37 milióna áut. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka to predstavuje pokles o 15,8 %. Na porovnanie, v decembri predaj vozidiel klesol o 13 % a v novembri pokles dosiahol 14 %.

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA. Tieto faktory mali hlavný podiel na poklese predaja áut v Číne v každom z mesiacov 2. polroka minulého roka, čo viedlo k prvému celoročnému poklesu predaja áut v Číne za viac než dve desaťročia.

Čínska vláda preto prišla s ďalšími opatreniami na podporu predaja niektorých áut vo vidieckych oblastiach, či na podporu predaja ekologických vozidiel. Podľa automobilového priemyslu však predaj áut v Číne čiastočne ovplyvnili aj oslavy nového lunárneho roka.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×