Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nového pána hľadá nejazdené Ferrari J50

Talianska automobilka vyrobila iba 10 kusov superšportu s koncepciou targa a osemvalcovým motorom vyladeným na výkon 690 koní.
1 1 príspevok 18.02.2019 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch začalo Maranello navrhovať okrem bežných sériových áut aj výrazne viac špecialít než v minulosti. Medzi unikátne produkty talianskej značky patrí model J50. Debutoval na sklonku roka 2016 pri okrúhlom päťdesiatom výročí japonskej divízie značky a existuje v počte desať exemplárov. Jeden si momentálne hľadá nového pána.

Jeden z desiatich exemplárov má nepochybne vysokú cenu

Výnimočné vozidlo s odnímateľnou pevnou strechou sa objavilo na portáli JamesEdition, podľa ktorého je momentálne superšport práve v Japonsku. Exot však má ľavostranné riadenie. Jeho prvý majiteľ na ňom neurobil jediný kilometer, vozidlo je teda kompletne nejazdené. Cenu stránka neuvádza. No je jasné, že pôjde o státisíce až milióny eur.

Ferrari J50: Exkluzívny návrat targy

Základom jedinečného vozidla sa stal typ 488 Spider, na jeho vnútornosti však dizajnéri nakreslili celkom novú otvorenú karosériu.

Ferrari J50 technicky vychádza z typu 488 Spider, od ktorého sa odlišuje svojím špecifickým dizajnom a koncepciou targa. Zo sériovým bratom ho navonok nespája takmer žiaden dielec. Interiér zostal naopak takmer nedotknutý a technická stránka prešla najmä zvyšovaním výkonu. Dvakrát prepĺňaný osemvalec s objemom 3,9 litra dosahuje v tomto prípade až 507 kW (690 k).


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×