Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.
1 18.02.2019 / Marek Pokrývka

Tohtoročný ženevský autosalón vynechajú niekoľkí veľkí hráči, za všetkých možno spomenúť Hyundai. Na druhej strane tam bude viacero nových mien. Patrí medzi ne formálne mladá značka Cupra, ktorá spadá pod španielsky Seat. Jej prvým produktom je ostrý model Ateca. Špecifické meno i logá čoskoro pravdepodobne prevezme Ibiza, no asi ju ešte predbehne dynamické SUV.

Španielska firma naznačila tvary zadnej časti novinky

Športová divízia momentálne avizuje nové vozidlo, ktoré predvedie práve v Ženeve. Zverejnila jeho pilotnú fotografiu. Tá zachytáva najmä koncové svetlá, ktoré budú podobne ako v prípade typu Tarraco tvorené prepojenými diódovými pásmi. Na obrázku je dobre viditeľný podpis Cupra i logo značky. Vytušiť sa dajú tiež ďalšie línie karosérie, najmä vo vrchnej časti.

Čo to teda bude? Z materiálu je evidentné, že exponát disponuje širokými blatníkmi obsahujúcimi ostrý zlom vo vrchnej časti. Jasne vidieť aj klesanie strechy zakončenej veľkým spojlerom. Všetko nasvedčuje tomu, že celkovým tvarom by mohol Španiel spadať do kategórie SUV-kupé. Jeden takýto automobil už pritom nedávno internetom koloval...

Je toto budúce SUV-kupé značky Cupra?

Uvedenie vozidla bez formálnych vzťahov so španielskou matkou má prísť v roku 2020, jeho vzhľad už pravdepodobne poznáme.

Publikovaná fotka tvarovo zodpovedá autu, ktoré sme mohli vidieť ešte v septembri. K autenticite obrázka sa vtedy výrobca nevyjadril. Aktuálne to vyzerá, že nešlo o žiaden podvrh. Na blížiacej sa výstave teda pravdepodobne spoznáme prvý model Cupra, ktorý nebude jasne vychádzať z portfólia Seat. Okrem techniky však má dostať napríklad kompletné svetlomety z väčšieho SUV Tarraco. Teória sa potvrdí alebo vyvráti už čoskoro, na bližšie detaily asi nebudeme dlho čakať.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×